EN
×

مشــیـز خـانـواده‌ی کـودکـان تنهـا

مشیز سازمانی است که از بطن جامعه اسلامی و با انگیزه والای نوع‌دوستی و خدمت به هم‌نوع سرچشمه گرفته و به‌طور خاص توجه خود را معطوف به خانواده و به‌خصوص ایجاد مراکزی مشابه خانواده برای کودکان و نوجوانان در معرض آسیب کرده است.
مشیز به عنوان یک سازمان چند عملکردی نه تنها به اعتلای مفهوم خانواده، بلکه به کاهش آسیب‌های اجتماعی، ارتقای سلامت جامعه و بالابردن کیفیت زندگی معلولین نیز می‌اندیشد و در همین راستا علاوه بر مراکز شبه خانواده، مراکز درمانی، توان‌بخشی و آموزشی را نیز راه‌اندازی کرده است.

شبه خانواده

 
مراکز شبه خانواده مشیز با هدف ساماندهی و نگهداری کودکان آسیب‌پذیر جامعه، پیشگیری از مشکلات عاطفی، روحی و روانی و رشد سلامت روانی، اخلاقی و اجتماعی آن‌ها راه‌اندازی شده است. در این مراکز، فرزندان بی‌سرپرست و بدسرپرست با در نظرگرفتن مصالح تربیتی و آموزشی، پذیرش می‌شوند و با کمک مددکار و روان‌شناس، برای پذیرش محیط جدید زندگی آماده شده و مهارت‌های اجتماعی و راه‌کارهای زندگی سالم که توسط متخصصان ترسیم شده، به آنان آموزش داده می‌شود. همچنین در این مراکز برای پیشرفت تحصیلی کودکان نیز برنامه‌ریزی می‌شود. در مدت اقامت فرزندان در مراکز شبه خانواده مؤسسه خیریه مشیز، کلیه خدمات آموزشی، فرهنگی، ورزشی، مددکاری، روان‌شناسی و بهداشت و درمان، به آنان ارائه می‌گردد تا فقدان مقطعی یا دائمی خانواده، مانعی برای رشد و موفقیت و تعالی آنان در جامعه نباشد. 
بیشتر بدانید...

  5

  استان‌های تحت پوشش

  21

  تعداد مراکز

  1853

  فرزندان مشیز

  283

  فرزندان حاضر

  1570

  فرزندان مستقل شده

  خدمات توانبخشی

  موسسه خیریه مشیز در تمام سال‌های فعالیت خود تلاش کرده تا طیف‌های مختلف کودکان را مورد توجه قرار دهد و به همین منظور خدماتی برای فرزندان معلول نیز فراهم آورده است. در این راستا مرکز توان‌بخشی معلولین حضرت ابوالفضل در جهت تحقق عدالت اجتماعی، فراهم نمودن محیطی آرام و لذت‌بخش برای توان‌خواهان و معلولین به منظور ارائه خدمات آموزشی، درمانی، توان‌بخشی، مشاوره‌ای، رفاهی، تفریحی، فرهنگی، ارتقا سطح آگاهی توان‌خواهان و کمک به شناسایی، رشد و شکوفایی توانایی‌های بالقوه و به فعلیت رساندن آن‌ها تلاش می‌نماید.
  مرکز شبانه‌روزی توان‌بخشی و نگهداری توان‌خواهان ذهنی ـ جسمی شهید دکتر فیاض‌بخش نیز با هدف ارائه خدمات آموزشی، توان‌بخشی، اجتماعی و فرهنگی برای کودکان زیر 14 سال کار خود را آغاز کرده است.
   

  خدمات آموزشی

  در راستای توانمندسازی و آموزش دختران، مجتمع آموزشی غیرانتفاعی ریحانه با استفاده از روش‌های نوین تدریس و ابزارها و تکنیک‌های مدرن آموزشی و ... راه‌اندازی شده است تا با کمترین هزینه در ارتقاء سطح آگاهی و توانمندسازی دختران گام مؤثر بردارد.  
   

  خدمات درمانی

  موسسه خیریه مشیز با هدف ارتقای سطح بهداشت و درمان در کشور و یاری بیماران نیازمند، کوشیده است تا با ارائه خدمات بهداشتی و درمانی با کمترین تعرفه، بهترین کیفیت و بیشترین خدمات را در مسیر درمان بیماران نیازمند و کم بضاعت برعهده گیرد.
  تاکنون با فعالیت کلینیک تخصصی پزشکی و دندان‌پزشکی حضرت ابوالفضل(ع) و کلینیک تخصصی پزشکی و دندان‌پزشکی حضرت سیدالشهداء(ع) در شهر کرمان، درمانگاه کوثر در تهران و کلینیک پزشکی و دندان‌پزشکی حضرت فاطمه‌الزهرا(س) در شهر ماهان، مجموعا 4 مرکز درمانی وابسته به مؤسسه خیریه مشیز در حال خدمات‌دهی به افراد جامعه هستند.
   


  USSD Code
   


  کودکان مشیز
  برای زندگی بهتر نیاز به توجه دارند

  دریافت کمک های نقدی
  کارت : 6104337540000955
  حساب : 8534517367 
  شبا : IR840120020000008534517367