EN
×

کلینیک تخصصی پزشکی و دندان‌پزشکی حضرت ابوالفضل (ع)

 کلینیک تخصصی پزشکی و دندان‌پزشکی حضرت ابوالفضل (ع) فعالیت خود را از سال 1374 و با هدف ارتقاء سطح سلامت و بهداشت جامعه در کرمان آغاز کرده و در طی این سال‌ها توانسته رضایت و اطمینان مردم استان کرمان را به دست آورد. این مرکز با رویکرد سلامت محوری، دارای کلینیک‌های تخصصی پزشکی و دندان‌پزشکی است و امروز یکی از مجهزترین مراکز درمانی دراستان کرمان و حتی در استان‌های همجوار محسوب می‌شود.این مرکز و مراکز درمانی دیگر با عقد قرارداد با بیمه‌های پایه (تأمین اجتماعی، خدمات درمانی، نیروهای مسلح، ذغال سنگ، بانک‌ها، شرکت نفت و صداوسیما) و بیمه‌های تکمیلی ( ایران، آسیا، سامان، کوثر، کارآفرین، رازی، آرمان و میهن) توانسته است همه مراجعین با هر میزان درآمد را راضی کند.
این مرکز از مجهزترین مراکز درمانی به شمار می‌آید و دارای :
کلینیک‌های تخصصی پزشکی
کلینیک‌های تخصصی دندان‌پزشکی مانند: ارتودنسی - اورژانس و رادیولوژی شبانه روزی دندان‌پزشکی - رادیولوژی فک و صورت و سفالومتری - جراحی لثه و ایمپلنت و جراحی فک و صورت - کلینیک پیش‌گیری و بهداشت دهان و دندان - واحد کنترل عفونت و پک نمودن وسایل دندان‌پزشکی 
کلیتیک تخصصی قلب، سونوگرافی، فیزیوتراپی
آزمایشگاه تشخیص طبی
و مرکز اطلاعات و فوریت‌های پزشکی است.
 
کلینیک فوق تخصصی دندان‌پزشکی آرام‌بخشی و بیهوشی ویژه معلولان

امروز به خود می‌بالیم که بزرگ‌ترین دغدغه ما در مراکز درمانی موسسه خیریه مشیز، آرامش مردم و تسکین دردهای نیازمندان است و این از افتخارات ماست که توانسته‌ایم با اخذ مجوزهای وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و سازمان بهزیستی کشور، تنها کلینیک فوق تخصصی دندا‌ن‌پزشکی آرام‌بخشی و بیهوشی در جنوب شرق کشور را در کلینیک حضرت ابوالفضل (ع) راه‌اندازی کنیم و گامی بلند در جهت خدمت به سلامت دهان و دندان هموطنانمان برداریم.عقب‌ماندگان ذهنی و معلولان جسمی استحقاق دستیابی به مراقبت‌های بهداشت دهان یکسان با افراد سالم را دارند، ولی این گروه از افراد، سطح پایین‌تری از مراقبت‌ها و خدمات درمانی را نسبت به افراد سالم دریافت می‌کنند. متاسفانه خدمات سلامت دهان از جمله بزرگ‌ترین محرومیت‌های نیازهای بهداشتی افراد معلول ذهنی و جسمی است.
استان کرمان بر پایه آمار بهزیستی جمعیت ۲۰۷۶۷ نفری از معلولان ذهنی، بیماران اوتیسم، بیماران روانی مزمن و بیماران نیازمند خدمات توا‌ن‌بخشی را شامل می‌شود. هزینه درمان این گروه با در نظر گرفتن DMF برابر ۶ (که حداقل آن در این گروه است و گاهی این عدد تا ۱۷ هم می‌رسد) بدون درنظرگرفتن درمان‌های پروتز دندانی، هزینه‌ای برابر با ۶ میلیارد تومان خواهد داشت که با هزینه‌های بیهوشی و پروتز، این رقم به ۱۰ میلیارد تومان خواهد رسید در حالی‌که نه دندان‌پزشک و بهداشت‌کار با تجربه لازم و نه زیرساخت و امکانات مناسب در این کار را در اختیار داریم. در ۹ ماه نخست سال ۹۶ تنها ۱۳۳ مددجو از خدمات دندان‌پزشکی در کرمان بهره برده‌اند.

برهمین‌اساس، موسسه خیریه مشیز کلینیک فوق تخصصی دندان‌پزشکی آرام‌بخشی و بیهوشی ویژه معلولان را با مجهزترین امکانات و کادر پزشکی متخصص به عنوان تنها مرکز بیهوشی دندان‌پزشکی معلولان در جنوب شرق کشور در کلینیک پزشکی و دندان‌پزشکی حضرت ابوالفضل (ع) راه اندازی نموده است.
آدرس: کرمان-خیابان شهیدرجایی-جنب تکیه حضرت ابوالفضل (ع)

شماره تماس: ۳۲۷۲۰۸۸۵-۰۳۴