English   فارسی   پیوندها ارتباط با ما نقشه سایت    
 
چگونه میتوانم به مشیز کمک کنم؟ آرشیو مطالب خانه تصویر مشیز کیست صفحه اصلی
درباره مشیز >> خوابگاه ها و مراکز فرهنگی و آموزشی شبانه روزی نسخه قابل چاپ
  مراکز فرهنگی

 

زمین شده بود میدان مین و کودک . هر کجای زندگی را که زیر پا می گذاشت، خطری او را تهدید می کرد، خوابگاه، فقط محلی برای در امان بودن از دست شب نیست. خوابگاه یعنی اجتماع چشم هایی که با هم اند و یکدیگر را می فهمند و به هم آرامش می دهند.
و اینگونه مشیز برآن شد تا موسس مراکز فرهنگی و آموزشی شبانه روزی شود.
مراکز ارائه خدمات خاص که از سال 1373 کوشید تا با تکیه بر نیروی انسانی، زمینه و بستری مناسب را برای بروز و ظهور توانایی های فرزندان این آب و خاک مهیا نماید.
تا به امروز 1257 قلب به نمایندگی از هزاران خانواده بی سرپرست و بد سرپرست آمده اند و تحت پوشش و خدمات این مراکز قرار گرفته اند.
نخستین گام، تاسیس اولین مرکز دخترانه در سال 1373 با روشی ابتکاری و آراسته به نام عزیز حضرت زهرا (س) بود. روشی ابتکاری که زندگی روزمره را شبیه سازی می کرد ( درست مثل یک خانواده ).
هدف اصلی از ایجاد این مراکز، نگهداری صرف نیست، بلکه فراهم نمودن محیطی مناسب برای رشد و تعالی شخصیت دانش آموزان و ترغیب آنان برای رسیدن به آموزش عالی است . چنانچه بیش از 85% از دانش آموزان واجد شرایط این مراکز در دانشگاههای سراسر کشور  پذیرفته شده اند.
از سال 1377 تا به امروز 7 مرکز دیگر در شهرستان های سیرجان ، زرند ، بم ، رفسنجان ، عنبرآباد، شهداد و کرمان راه اندازی گردیده است.
و اما در حال حاضر ، بیش از 200 نفر در این مراکز دوازه گانه زندگی می کنند ( درست مثل یک خانواده ).

 

تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به موسسه مشیز است.

طراحی و اجرا : تیم پشتیبانی موسسه مشیز

Powered by Softweb Center


Fatal error: Internal zval's can't be arrays, objects or resources in Unknown on line 0