کمک آنلاین
EN

تاریخچه:

مرکز نگهداری و توانبخشی معلولین جسمی -حرکتی فیاض بخش

مرکزنگهداری و توانبخشی معلولین جسمی-حرکتی فساض بخش در سال 1394 با کمک دستان مهربان و خانواده های حمایتگر، در شهر کرمان تاسیس شد. که درحال حاضرمرکز 87 توانخواه دارد که با حمایت همکاران  در این مرکز زندگی میکنند.تلاش ما این است تا با استعدادیابی و شکوفایی خلاقیت‌های این فرزندان آن‌ها را به انسان‌های مفیدی در جامعه تبدیل کنیم.

ویژگی ها:

آموزش پذیر : بهره ی هوشی این افراد بین ۵۰ تا ۷۵ است.  از یک فرد عادی پایین تر است. تکرار و تمرین در آموزش آنها بسیار مهم است. معمولا در مسائل شخصی مثل غذا خوردن و مراقبت های بهداشتی مستقل اند و حرفه های ساده را می توانند بیاموزند. ممکن است بتوانند ازدواج کنند ولی باید تحت آموزش و حمایت قرار بگیرند.

**تربیت پذیر : بهره هوشی این افراد بین ۲۵ تا ۵۰ است. از نظر ذهنی مشکل زیادی دارند و فقط یادگیری مسائل تربیتی را می توان از آنها انتظار داشت و بندرت در آموزش های مدرسه موفق هستند و قادر به خواندن و نوشتن نخواهند بود. کمتر با محیط اطرافشان منطبق می شوند.این افراد توانایی تکلم با دایره واژگانی کم را دارند. نیازمند انواع توانبخشی هستند و می توانند بسیاری از مفاهیم زندگی را یاد بگیرند. توانایی ازدواج کردن، آموختن حرفه و تشکیل زندگی مستقل را ندارند.

کارکنان

محمد افضلی
مدیر مرکز
سوابق تحصیلی: دیپلم

مهدیه علیخانی نیا
کارشناس مددکاری
سوابق تحصیلی : کارشناسی

فرشته مومنی
مسئول فنی
سوابق تحصیلی: کارشناسی

اطلاعات تماس

آدرس مرکز فیاض بخش:

کرمان بلوار جمهوری اسلامی روبروی دانشکده فنی و مهندسی

دفتر مشارکت:

کرمان بلوار جمهوری اسلامی روبروی دانشکده فنی و مهندسی

شماره تماس:

034332110443

شماره تماس:

034332110443

034332110443

اخبار و مقالات