mashiz.ir

درباره ما

مشیز، موسسه ای برآمده از متن جامعه است که به پشتوانه خرد، ایمان و نوع‌دوستی نیکوکاران، بنیان نهاده شده است. نام این موسسه سال­هاست که برتارک فعالیت­های اجتماعی و اقتصادی عام­المنفعه استان کرمان و دیگراستان­های کشور به روشنی می درخشد و زمزمه­ی آشنای زندگی این کویرنشینان صبور است. مشیز، سازمانی مستقل و غیردولتی است که نام خود را از : محبـت، شراکت، یـاری و زیـبایی­ گرفته است.

امروز مؤسسه خیریه مشیز را با انسان‌های بزرگ و همت‌های بلند می‌شناسند، مردان و زنانی که با هدف کمک به کودکان بی‌سرپرست و در وضعیت دشوار و نیازمندان جامعه از هیچ تلاشی دریغ نکردند تا بتوانند مأمنی باشند برای کودکان معصومی که امانت پروردگار مهربان در میان مردم هستند.

راه‌اندازی مراکز شبه خانواده دراقصی‌نقاط کشور، نگهداری و توان‌بخشی معلولین و راه‌اندازی مراکز درمانی از جمله افتخارات موسسه مشیز در طول بیش از 25 سال فعالیت خداپسندانه است. مشیز به افق دورتری می‌اندیشد؛ افق زیبایی که در آن، هیچ فرزندی به خاطر نداشتن خانواده، فقر و عدم‌صلاحیت والدین از خوشبختی جا نمانده است، افقی که موجب شده است تا امروز، این مؤسسه خیریه با عنایات حضرت زهرا(س) به یکی از بزرگ‌ترین و خوش‌نام‌ترین مراکز خیریه در کشور بدل شود.

مشیز، سازمانی مستقل و غیردولتی است که نام خود را از محبـت، شراکت، یـاری و زیـبایی­ گرفته است. این موسسه، هدایت و راهبری 23 مرکز شبه خانواده در سراسر کشور را برعهده دارد. تمرکز اصلی موسسه مشیز بر ارتقاء مفهوم خانواده و حمایت از کودکان بی‌سرپرست و در وضعیت دشوار است که در این راستا با راه‌اندازی 23 مرکز به نام شبه خانواده از سال 1373 توانسته به 1926 فرزند خدمت‌رسانی کند که از این تعداد 1583 فرزند مستقل شده‌اند و یا به آغوش خانواده‌هایشان بازگشته‌اند و در حال حاضر 343 فرزند در خانواده مشیز زندگی می‌کنند.

تاریخچه

موسسه خیریه مشیز سازمانی مردم نهاد (NGO  ) است،که در سال 1373 با هدف مشارکت موثر در توسعه اجتماعی استان کرمان بنیان نهاده شد.

 مشیز نام خود را از " محبت، شراکت، یاری، زیبایی" گرفته است.مشیز نام قلعه ای قدیمی نزدیکی شهر کرمان (بردسیر) به معنی سرسبزی و خرمی می باشد.

 

چشم انداز موٌسسه

ارائه الگویی نو از مشارکت یک سازمان مردم نهاد در توسعه سرمایه انسانی  با رویکرد سرمایه‌گذاری و تمرکز برحفاظت و پرورش استعدادها و توانمندسازی این منبع عظیم به خصوص کودکان در معرض آسیب (گروه هدف) و تامین سرمایه انسانی جامعه که محور اصلی توسعه پایدار می‌باشد. به عنوان مدلی سرآمد برای نیوکاران و سایر سازمان‌های مردمی جامعه مدنی که در سطح ملی و بین المللی فعال می‌باشند، مورد استفاده قرار می‌گیرد.

 

ماموریت موسسه

طراحی سیستم کارآمد، مجهز به دانش و تکنولوژی روز، دارای فعالیت‎های متنوع، قانون مند، فراگیر و حساس به نیازها و مسائل جامعه به منظور کاهش و پیشگیری از آسیب های اجتماعی در جهت توسعه پایدار و بهبود کیفیت زندگی به ویژه همنوعان کم توان مالی در حوزه‌های:

  1. خدمات اجتماعی
  2. آموزش و پرورش
  3. اقتصاد و کارآفرینی
  4. بهداشت و سلامت

 

سخن بنیان گذاران موسسه خیریه مشیز :

 

به نام خداوند هستی بخش مهربان

بیست و پنج سال فعالیت مؤسسه خیریه کوثر مشیز مرهون تلاش های صادقانه و خالصانه صدها انسان عاشق و اخلاق مداری است که با فعالیت های شبانه روزی خود زمینه حمایت همه جانبه از نیازمندان به ویژه ایتام را در جنوب شرق و سپس در کل کشور فراهم و پایه گذاری نموده اند.

اما امروز با گذر از اهداف اولیه خیریه بر آن شدیم تا با یاری و لطف خداوند بزرگ و تکیه بر نیروهای متفکر و اندیشمند و همچنین بهره گیری از ربع قرن تجربه بنیان گذاران مشیز،  پویاتر از گذشته و با حفظ و ارتقای عزت نفس و کرامت انسانی به سمت توسعه، توانمند سازی و بازتوانی حرکت نمائیم.

 

اکنون و در این برهه خاص از زمان ، پروردگار منّان را شاکریم که توانسته ایم با اتّکا بر خرد جمعی و همّت عالی مدیران و کارکنان خانواده آبرومند مشیز، گامی در جهت سلامت نسل آینده سرزمین عزیز اسلامیمان برداریم.

اینک ما به روزهای خوشی می اندیشیم که لبخند رضایت بر لب و ردای خوشبختی بر تن تمامی ایتام وطنمان دیده شود.

در اینجا فرصت را غنیمت شمرده ، از تمامی همکارانمان در موسسه خیریه کوثر مشیز " قدردانی و تشکر نموده و لازم می دانیم این نکته را یادآوری نماییم که باید فرزند زمان خویشتن باشیم و در حالیکه از تجربه ها بهره می گیریم از نوآوری ها، خلاقیت ها و کمال جویی غافل نباشیم وعملکرد ربع قرن فعالیت مستمر را به نقد وارزیابی بنشینیم تا به قله های بزرگتری از موفقیت دست یابیم.

به امید روزی که جز اشک شوق هیچ اشکی از هیچ چشمی سرازیر نگردد.

 

                       رئیس هئیت امنا  و رئیس هئیت مدیره مؤسسه خیریه کوثر مشیز

                          محمدحسین اسکندری زاده                 دکتر پروین عباس پور