mashiz.ir

سایت ایندیپندنت به تاثیرات مثبت آموزش های تابستانی به نوجوانان می پردازد؛

نوجوانان همواره مشتاق استقلال و بزرگ شدن هستند، اما یکی از مهارت هایی که ما میتوانیم به آنها باد بدهیم درس " آشپزی" است. جولیا پلت لئونارد با بنیانگذار اردوگاه "رووت" ملاقات می کند؛ شخصی که درست همین هدف را دنبال میکند.

تاریخ انتشار: ۱۵:۲۴ - ۳۰ تير ۱۳۹۷
پ

آفرینش برتر-کسانی که با نوجوانان زندگی میکنند یا فرزند نوجوان دارند، به خوبی می‌دانند که آن‌ها تشنه استقلال هستند. به عنوان مادر و پدر آن‌ها، به سختی کار میکنیم تا آن‌ها را از مهارت‌های مورد نیازشان باز داریم. ما آن‌ها را مجبور میکنیم به مدرسه بروند، تکالیفشان را بنویسند، شغلی  پاره وقت و مناسب برای آخر هفته شان داشته باشند و از آن‌ها می‌خواهیم مسئولیت پذیر باشند. اما چه تعداد از ما به آن‌ها چگونه آشپزی کردن را می‌آموزیم؟ آیا اگر ما نیاشیم آن‌ها از پس کارهایشان بر می‌آیند؟

کاسیا کیدرون بنیان گذار اردوگاه "رووت" – مدرسه آشپزی برای جوانان ۱۵ تا ۲۱ ساله با قابلیت سکونت - می‌گوید: " اگر شما نمی‌توانید برای خودتان آشپزی کنید، نمی‌توانید خود را فردی مستقل بدانید. " این تابستان حدود ۶۰ نفر در سوفولک یا بولونیا در ایتالیا، در این کمپ شرکت میکنند. این دومین سال است که این برنامه خارج از بریتانیا انجام می‌شود، ولی در حقیقت ایده‌ی کیدرون سعی در نزدیک کردن این اردوگاه به خانه‌های بچه‌ها دارد.

پایگاه تابستانی که به نوجوانان آشپزی کردن را می آموزد

او می‌گوید: " من با دقت به این بچه‌ها نگاه کردم، ولی فهمیدم هیچ کدام از آن‌ها  چگونگی پخت و طبخ غذا را بلد نیستند. چگونه آن‌ها بدون این مهارت وارد زندگی خود می‌شوند؟ آن‌ها چه می‌خورند؟ چگونه می‌خواهند خود را سیر کنند؟ " بنابراین کیدرون- کسی که خودش از زمانی که نوجوان بود شروع به پخت و پز کرد- تصمیم گرفت تا کلاس‌های آشپزی آخر هفته را با بچه‌ها و دوستانش برگزار کند. این ایده گسترش پیدا کرد تا جایی که کیدرون متوجه شد که این کلاس تنها معطوف به  برش زدن، پختن و کباب کردن نمی‌شود، علاوه بر این موارد، ارتباط بین غذا‌ها و جایی که بچه‌ها از آنجا آمده اند هم مهم است.

او اولین اردوگاه روستایی مسکونی را در مزرعه آلی ریوفورد در  انگلند راه انداخت. نصف زمان به این گذشت که چگونه همراه با یک گروه  و با وجود انتخاب‌های دیگر مانند کاشتن، خوردن غذا (حتی سوسیس) و بازدید از یک کشتارگاه میتوان آشپزی کرد. این دیوانگی بود و یک ایده غم انگیز به نظر می‌آمد، اما به مرور متوجه شد آنطور‌ها هم که فکر میکرد سخت نبود.

از ایتدا کیدرون متعهد شد تا امکان استفاده از اردوگاه "رووت" را  برای بچه‌ها با هر زمینه فراهم کند. او میگوید که حداقل ۲۵ درصد از بچه ها، در هر برنامه بورسیه دریافت میکنند و گاهی اوقات این عدد میتواند  تا ۵۰ درصد نیز افزایش پیداکند. او میگوید: " صندوق بورسیه ما، برای ما بسیار ارزشمنداست، اما اذعان می‌کنم ثایت نگه داشتن مسائل مالی آسان نیست".

 افزایش فقر در میان کودکان ساکن در مناطق محروم  انگلیس  اهمیت بیشتری نسبت به  چاقی در افرادی که کمتر محروم هستند دارد. این موضوعی است که مفهوم  شکاف چاقی را در انگلیس شکل می دهد؛  "شکاف چاقی"  به عنوان یک معضل در سال‌های اخیر، به ویژه در سنین ۱۰ تا ۱۱ ساله بیشتر شده است. کیدرون و دیگر افرادی که در صنعت غذا مشغول به فعالیت هستند،معتقدند که برقراری ارتباط با آنچه می‌خورید یکی از بهترین راه‌ها برای تشویق رابطه سالم با غذا در طول سال‌های نوجوانی و بزرگسالی است و مشکلات چاقی را تا حدی بر طرف می کند.

اما آیا واقعا اردوگاه " رووت" تاثیرگذار است؟ کیدرون به تحقیقاتی که انجام داده اشاره میکند که نشان می‌دهد این اردوگاه بر اکثریت قریب به اتفاق شرکت کنندگان  در مورد اینکه آن‌ها چطور به غذا، تغییرات فصلی، مصرف معقول فکر میکنند و از کجا و چگونه مواد غذایی را تهیه می‌کنند موثر است. او همچنین می‌گوید:" ما می‌دانیم که بچه‌ها بعد از این کمپ بیشتر با خانواده هایشان وقت میگذرانند و بیشتر برای آن‌ها آشپزی می‌کنند. "

در نتیجه تنها پس از شش روز متوجه می‌شوید که همه چیز در این کمپ برای فکر کردن مردم  به غذا و لذت بردن بیشتر از آن متمرکز شده است. برای کسانی که در این اردو شرکت میکنند این میتواند یک تجربه شیربن و به یادماندنی باشد. کیدرون معتقد است آموزش اینکه چه چیز در غذا وجود دارد و آن چه تاثیری میتواند بر بدن و زندگی افراد بگذارد بهترین درسی است شما می‌توانید به نوجوان خود بدهید.

 منبع: ایندیپندنت

 

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
اخبار مرکز دخترانه سیرجان