mashiz.ir

افزایش توان معلولان با انجام کارهای هنری؛

مدیرکل دفتر امور مراکز توانبخشی روزانه و توانپزشکی سازمان بهزیستی کشور گفت: امسال آموزش حرفه ای معلولان با تجهیز مراکز و حضور استادان مشهور و موفق کشوری در پایگاه های هنری دنبال می شود.

تاریخ انتشار: ۱۰:۰۵ - ۰۳ مرداد ۱۳۹۷
پ

آفرینش برتر- افروز صفاری فرد روز سه شنبه دوم مرداد ماه در آیین افتتاحیه نخستین جشنواره منطقه‌ای هنر‌های تجسمی معلولان در بیرجند اظهار داشت: امسال در نظر داریم بسته آموزشی برای مراکز روزانه توانبخشی و توانپزشکی سازمان بهزیستی تدوین و ارسال کنیم.  
وی از تجهیز مراکز و حضور اساتید مشهور و موفق کشوری در پایگاه‌های هنری خبر داد و گفت: با این اقدام آموزش حرفه‌ای معلولانی که استعدادیابی شدند، دنبال می‌شود.  
مدیرکل دفتر امور مراکز توانبخشی روزانه و توانپزشکی سازمان بهزیستی نمایش آثار هنرمندان معلول در هتل را ایده‌ای موثر در حمایت از کالای ایرانی و اشتغال معلولان دانست و افزود: با شروع این طرح در خراسان جنوبی می‌توان گام مهمی در حمایت از آثار هنری معلولان برداشت.  
وی با تاکید بر توجه به بعد روحی و روانی معلولان در کار‌های هنری اظهار داشت: هنر نتیجه کوشش انسان برای ایجاد زیبایی‌ها است و این اصل در توانبخشی می‌تواند باعث بروز توانایی‌ها شود.  
صفاری‌فرد با تحسین توانمندی‌های به نمایش گذاشته شده در جشنواره هنر‌های تجسمی معلولان در بیرجند گفت: آثار هنری معلولان در این جشنواره زمینه‌ای برای اشتغال آنان خواهد بود.  
وی بر استمرار این حمایت‌ها تاکید کرد و گفت: نمایشگاه‌های استانی نیز با همین کیفیت برگزار می‌شود.  
مدیرکل دفتر امور مراکز توانبخشی روزانه و توانپزشکی سازمان بهزیستی کشور برگزاری جشنواره‌های موسیقی در ۲ منطقه و تئاتر رادیویی را از برنامه‌های پیش روی حوزه توانبخشی بهزیستی برای عرضه توانمندی‌های این قشر عنوان کرد.  
مدیرکل بهزیستی خراسان جنوبی نیز در این آیین با اشاره به تجربه موفق استان در جشنواره تئاتر معلولان گفت: همین موضوع باعث شد میزبانی نخستین جشنواره هنر‌های تجسمی نیز به خراسان جنوبی داده شود.  
علی عرب نژاد با تقدیر از هنرمندان شرکت کننده در این جشنواره یادآور شد: برگزاری این قبیل جشنواره‌ها در توانمند سازی معلولان موثر است.  
نخستین جشنواره هنر‌های تجسمی معلولان کویر با حضور هنرمندان استان‌های خراسان رضوی، خراسان جنوبی، سیستان و بلوچستان، کرمان و یزد در بیرجند آغاز به کار کرد و ۱۰ معلول با آثار برتر در این جشنواره تجلیل می‌شوند.  

منبع: ایرنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
اخبار مرکز توانبخشی حضرت ابوالفضل العباس(ع)