mashiz.ir

کد خبر: ۳۲
رئیس اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان کرمان مطرح کرد:

رئیس اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان کرمان گفت: این خبر که افراد معلول در کرمان فقط تا پایه ششم درس می خوانند، کذب محض است و حدود 900 دانش اموز کرمانی با نیاز های ویژه در سال تحصیلی جاری در دوره متوسطه اول و دوم در مدارس استثنایی یا عادی به صورت تلفیقی مشغول تحصیل هستند.

تاریخ انتشار: ۱۲:۲۴ - ۲۴ بهمن ۱۳۹۶
پ

آفرینش برتر- رئیس اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان کرمان با اشاره به تحصیل حدود 900 دانش آموز استثنایی استان کرمان در دوره متوسطه گفت: زمینه تحصیل دانش آموزان کرمانی با نیاز های ویژه در دوره متوسطه فراهم است.

 امید سلاجقه افزود: در پی انتشار خبری مبنی بر اینکه افراد معلول در کرمان فقط تا پایه ششم درس می خوانند، این خبر کذب محض است و حدود 900 دانش اموز کرمانی با نیاز های ویژه در سال تحصیلی جاری در دوره متوسطه اول و دوم در مدارس استثنایی یا عادی به صورت تلفیقی مشغول تحصیل هستند.

سلاجقه خاطر نشان کرد: در راستای جلوگیری از ترک تحصیل دانش آموزان با نیاز های ویژه و برای تحصیل بدون دغدغه آنها، هم اکنون 4 مرکز شبانه روزی در استان کرمان دایر است که دانش آموزان استان های جنوب شرق کشور نیز در این مراکز مشغول تحصیل هستند.

رئیس اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان کرمان، افزود: دو دانش آموزی که در رسانه های مجازی تصاویر انها منتشر شده است دچار معلولیت های جسمی و ذهنی هستند که تا پایان دوره ششم در مدرسه توانخواهان کرمان تحصیل کرده اند اما باید دوره متوسطه پیش حرفه ای را در مدارس ذهنی برای حرفه آموزی می گذراندند که شرایط تحصیل آنها در مدرسه عماد کرمان با تاکید مدیر کل آموزش و پرورش استان فراهم شده بود و همچنان فراهم است اما متاسفانه والدین این عزیزان با بهانه های مختلف از ثبت نام فرزندانشان امتناع کردند.

وی افزود: برای حل مشکل این دو دانش آموز با تاکید مدیر کل کارگروهی متشکل از کارشناسان اداره روابط عمومی اداره کل و اداره استثنایی در اواخر مهر ماه تشکیل شد اما با توجه به پیگیری این کارگروه والدین عدم مناسب سازی مدرسه و نبود نیروی خدماتی جهت جابجایی بچه ها را بهانه کردند که علیرغم مناسب سازی فضای مدرسه و اختصاص نیروی کمکی برای بچه ها یکی از اولیا گفت: من بچه ام را در این مدرسه به هیچ وجه ثبت نام نمی کنم.

سلاجقه گفت: با توجه به پیگیری های صورت گرفته و به رغم اتمام امتحانات نوبت اول هم اکنون نیز زمینه تحصیل این دانش آموزان با در نظر گرفتن شرایط قانونی فراهم است.

منبع: برنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
عکس
آخرین اخبار
پربازدیدها