mashiz.ir

کد خبر: ۳۴۷
سوت پایان یک هفته رقابت نفس گیر در مشیز با برگزاری مراسم اختتامیه؛

مراسم اختتامیه پنجمین جشنواره فرهنگی و ورزشی فرزندان مشیز و تجلیل از مدال آوران این جشنواره عصر روز دوشنبه در سالن اجتماعات دانشکده عرفان برگزار شد.

تاریخ انتشار: ۱۸:۲۱ - ۲۴ مرداد ۱۳۹۷
پ

آفرینش برتر- مراسم اختتامیه پنجمین جشنواره فرهنگی و ورزشی فرزندان مشیز و تجلیل از مدال آوران این جشنواره عصر روز دوشنبه در سالن اجتماعات دانشکده عرفان شهر کرمان برگزار شد.
به گزارش آفرینش برتر در این مراسم که مدیران کل بهزیستی استان های کرمان و سیستان بلوچستان، معاونت امنیتی، سیاسی و اجتماعی استانداری کرمان، مدیر کل ورزش و جوانان استان کرمان، فرماندار کرمان، معاون مالی و اداری موسسه خیریه کوثر مشیز و جمعی از مسئولین موسسه مشیز حضور داشتند از مدال آوران این جشنواره با اهدای مدال و لوح سپاس تقدیر شد.
در این مراسم که با قرائت پیام رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل موسسه خیریه کوثر مشیز به پنجمین جشنواره فرهنگی و ورزشی فرزندان مشیز آغاز شد، معاون مالی و اداری موسسه خیریه کوثر مشیز، ضمن ارائه گزارشی از فعالیت های این موسسه در حوزه های مختلف گفت: امروز 600 نیروی انسانی متخصص و کارآمد در موسسه خیریه کوثر مشیز فعالیت می کنند که این نشان دهنده گستره عظیم فعالیت های موسسه است. محمدرضا صادقی نژاد، خیریه مشیز را یکی از بزرگترین و البته خوش نام ترین مراکز خیریه در کشور توصیف کرد و افزود: امروز 300 فرزند حامی طلب در 19 مرکز شبه خانواده در استان های کرمان، سیستان و بلوچستان، بوشهر و قزوین تحت حمایت های موسسه مشیز هستند.

تجلیل از مدال آوران و قهرمانان پنجمین جشنواره فرهنگی و ورزشی فرزندان خیریه کوثر مشیز
وی همچنین به دو مرکز نگهداری معلولین حضرت ابوالفضل(ع) و مرکز فیاض بخش اشاره کرد و عنوان داشت: در حال حاضر 150 معلول جسمی و ذهنی در این مراکز نگهداری و آموزش می بینند و امروز یکی از بهترین مراکز نگهداری معلولین در استان کرمان می باشند. این مسئول در موسسه خیریه کوثر مشیز، همچنین به راه اندازی کارگاه تولیدی پوشاک توسط مشیز اشاره کرد و گفت: در نتیجه راه اندازی این کارگاه در آینده نزدیک بیش از 40 نفر از فرزندان ترخیص شده مشیز مشغول بکار خواهند شد.
وی راه اندازی کارگاه تولید تابلو فرش توسط نابینایان،راه اندازی کارگاه تولید فرش دستباف، راه اندازی 10 مرکز شبه خانواده در سایر نقاط کشور،راه اندازی کلینیک مشاوره، راه اندازی آزمایشگاه تشخیص پزشکی، راه اندازی کارگاه تولید صنایع دستی و سوغات کرمان، راه اندازی مهدکودک و ساخت تخت با قابلیت های ویژه جهت معلولین ذهنی زیر 14 سال مرکز فیاض بخش را از دیگر کارهای در دست اقدام این موسسه عنوان کرد.
صادقی نژاد ادامه داد: در حوزه درمان نیز درمانگاه های حضرت ابوالفضل(ع) و سیدالشهداء کرمان، کلینیک درمانی ماهان و درمانگاه تهران چهار مجموعه متعلق به مشیز هستند که تاکنون بیش از هشت میلیون نفر از خدمات این مراکز درمانی استفاده کرده اند. وی مجتمع آموزشی غیرانتفاعی ریحانه را یکی از اقدامات این موسسه در حوزه آموزشی و تربیتی دانست و گفت: این مجتمع امروز یکی از مجهزترین مراکز آموزشی در استان است که از مقطع ابتدایی تا پیش دانشگاهی به پذیرش دانش آموز اقدام می کند و موجبات پیشرفت و تعالی آنان را فراهم می آورد.
معاون اداری و مالی موسسه مشیز در بخش دیگری از سخنان خود به فعالیت های ورزشی این موسسه نیز اشاره کرد و اظهارداشت: این موسسه تاکنون موفق به برگزاری چهار دوره جشنواره فرهنگی و ورزشی فرزندان مشیز شده که امسال نیز پنجمین دوره این جشنواره با حضور 200 فرزند ورزشکار مشیز و 46 ورزشکار از خیریه های آشیانه علی و صنعتی در 9 رشته به مدت یک هفته در کرمان برگزار شد. وی ترویج منش پهلوانی و فرهنگ ایثار و گذشت در بین ورزشکاران را مهم ترین هدف موسسه مشیز در برگزاری جشنواره های ورزشی عنوان کرد و افزود: آنچه بیشتر از قهرمان شدن در این مسابقات دارای اهمیت می باشد ترویج منش پهلوانی و فرهنگ ایثار و گذشت در بین ورزشکاران است و زیباترین کاپ امروز ما کاپ اخلاق این مسابقات است.
صادقی نژاد ادامه داد: ما در موسسه خیریه کوثر مشیز بر این باوریم که هرگونه سرمایه گذاری و ساختارسازی در ورزش بدون توجه به اخلاق و معنویت راه به جایی نخواهد برد و بدون تردید جامعه امروز ورزش کشور نیازمند تحول اخلاقی است و باید با نگاه کاملا ورزشی و به دور از هرگونه آلایش مخرب و غیرمرتبط مدیریت شود. وی خطاب به فرزندان مشیز گفت: شما امید فردای موسسه مشیز هستید و همه کسانی که در این موسسه خیریه تلاش می کنند نگاهشان به آینده متعالی شماست و سربلندی و موفقیت شما، آرمان دست یافتنی موسسه مشیز است و از شما فرزندانم می خواهم تا با همت و غیرت از این فرصت به وجود آمده برای ساختن جسم و جان خود استفاده کنید و آینده ای درخشان را برای خود بسازید.

تجلیل از مدال آوران و قهرمانان پنجمین جشنواره فرهنگی و ورزشی فرزندان خیریه کوثر مشیز

سرپرست معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری کرمان نیز در این مراسم با اشاره به حضور موثر مشیز در فعالیت های مختلف اجتماعی و سیاسی تصریح کرد: امروز مشیز به عنوان یکی از خیریه های موفق و سرآمد در کشور شناخته می شود. حمید ملانوری در این مراسم با اشاره به شناخت جامعه نسبت به برند و نام مشیز و اقدامات عام المنفعه آن گفت: امروز مشیز یک موسسه عام المنفعه موفق است و جزء موسسات خوشنام و نشان در کشور محسوب می شود. وی مشارکت در امور خیر را نشانه هوشمندی خیرین در زمینه های مختلف عنوان کرد و افزود: راه اندازی مراکز خیریه با نگاه خالصانه و با نیت خیرخواهانه انجام شده است و باید برای نگهداری و تداوم این خیریه ها نیز برنامه ریزی شود.
سرپرست معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری کرمان، تشکل های غیردولتی را حامی دولت در حل مشکلات و آسیب های اجتماعی عنوان کرد و اظهارداشت: باید با استفاه از توانمندی های مردم در مسیر تخصصی کردن فعالیت های تشکل ها با هدف پیشگیری از آسیب های اجتماعی حرکت کرد. وی وجود سازمان ها و تشکل های مردم نهاد را نشان دهنده پیشرفت جوامع دانست و اظهارداشت: دولت و سازمان های مردم نهاد مکمل یکدیگر هستند و دولت به تنهایی توان برطرف نمودن نیازهای مردم و جامعه را ندارد بنابراین تشکل های مردم نهاد در پیشرفت و آبادانی کشور نقش مهمی دارند .

تجلیل از مدال آوران و قهرمانان پنجمین جشنواره فرهنگی و ورزشی فرزندان خیریه کوثر مشیز

دکتر محمد تقی امیری خراسانی مدیر کل ورزش و جوانان استان کرمان نیز در این مراسم گفت: در بعضی مواقع، ادارات و سازمان های دولتی که ردیف بودجه ورزشی دارند کمتر در رویدادهای ورزشی حاضر می شوند، این در حالی است که یک تشکل مردمی و یک مرکز خیریه با دیدگاه سلامت برای جمعیت تحت پوشش خود در عرصه های مختلف ورزشی حاضر می شود. وی خطاب به فرزندان مشیز افزود: شما ورزشکاران باید برای رسیدن به سکوهای جهانی تلاش کنید و این توانایی در شما وجود دارد و امید آینده ورزش کشور به شما فرزندان با همت و غیرت است.
امیری خراسانی، در بخش دیگری از سخنان خود رقابت های آسیایی و پارآسیایی جاکارتا را بزرگترین اتفاق ورزشی برای استان کرمان عنوان کرد و افزود: امسال در مسابقات آسیایی و پارآسیایی جاکارتا 22 نماینده از استان کرمان حضور خواهند داشت.

تجلیل از مدال آوران و قهرمانان پنجمین جشنواره فرهنگی و ورزشی فرزندان خیریه کوثر مشیز

دکتر صادق زاده مدیر کل بهزیستی استان کرمان نیز در این مراسم موسسه مشیز را باعث افتخار استان کرمان دانست و گفت: موسسه مشیز در زمینه های مختلف فرهنگی و اجتماعی ورود کرده و در همه عرصه ها نیز عملکرد مثبتی داشته است. وی ادامه داد: امروز موسسه مشیز به عنوان یک سازمان غیردولتی موفق در کشور شناخته می شود که همچون بازویی توانمند در کنار بهزیستی استان قرار دارد و در زمینه مراکز شبه خانواده و در راستای حل مشکلات و معضلات اجتماعی گام های بلند و موثری برداشته است.
صادق زاده در بخش دیگری از سخنان خود با تاکید بر ارائه رویکرد جدید برای حضور هرچه بیشتر تشکل های مردم نهاد اظهار داشت : یکی از راهبردهای اساسی به ویژه در حوزه مسائل اجتماعی، برنامه ریزی و ارائه طرح برای تسهیل صدور مجوز تخصصی برای تشکل های مردم نهاد در قالب گروه ها، NGOها و بخش های غیر دولتی است .

محمدرضا پورابراهیمی نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی نیز با حضور در اختتامیه این همایش، از نزدیک در جریان فعالیت های موسسه خیریه کوثر مشیز قرار گرفت و از مدال آوران این جشنواره تجلیل کرد.

در پایان این مراسم مدال های نفرات برتر و تیم های قهرمان در 9 رشته دو و میدانی،تنیس روی میز، شطرنج، والیبال دختران،فوتسال پسران، طناب کشی، طناب زنی، دارت،هفت سنگ اهدا شد و از مراکز برتر در این مسابقات، تجلیل شد.
در این مسابقات جام اخلاق تیم های مراکز پسرانه به مرکز شبه خانواده مشیز اندوهجرد و جام اخلاق تیم های مراکز دخترانه به مرکز شبه خانواده مشیز زاهدان تعلق گرفت.

تجلیل از مدال آوران و قهرمانان پنجمین جشنواره فرهنگی و ورزشی فرزندان خیریه کوثر مشیز

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
عکس