mashiz.ir

اپل به زودی ایموجی های جدیدی را در ارتباط با ابزار های کمک به معلولین ارائه می کند؛

شرکت اپل در حال ساختن ایموجی های جدید، در چهار دسته اصلی نابینایی و کم بینایی، ناشنوایان و سخت شنوایی، معلولیت فیزیکی و معلولیت های ذهنی است.

تاریخ انتشار: ۱۴:۳۱ - ۲۷ مرداد ۱۳۹۷
پ

آفرینش برتر-شرکت اپل با همکاری سازمان‌های معتبری، چون بنیاد فلج مغزی و انجمن ملی ناشنوایان در حال ساخت ۱۳ ایموجی برای افراد ناتوان جسمی و ذهنی است.

به گزارش آفرینش برتر به نقل از ایندیپندنت، این شکل‌ها که در صفحات مجازی و برای نشان دادن حالت و یا احساسات کاربران به کار می‌رود توسط این شرکت در چهار دسته اصلی برای نابینایان و کم بینایان، ناشنوایان و کم شنوایان و معلولان فیزیکی و معلولان ذهنی در نظر گرفته شده است که از این پس این افراد می‌توانند با کاراکتر‌های اختصاصی خود با دوستانشان گفتگو کنند.
اگر ایموجی‌های جدیدی که این شرکت پیشنهاد کرده تایید شوند، شامل سگ راهنما، سمعک، بازو و پای پروتزی، زبان اشاره، فرد سوار بر ویلچر و فردی با عصا می‌شوند. البته اپل بیان می‌کند که این لیست شامل همه تعاریف ممکن از ناتوانی نیست و تنها به عنوان نقطه شروع در نظر گرفته شده است و در آینده نیز تکمیل خواهد شد.
طبق گفته شرکت اپل، ضرورت ساخت این ایموجی‌ها از آنجا ناشی می‌شود که در دنیا از هر هفت نفر یکی ناتوان است، که این شامل ناتوانی جسمی شامل بینایی، شنوایی، مهارت‌های جسمی و یا معلولیت‌های پنهان مانند مهارت ذهنی میشود. پیش بینی می‌شود این ایموجی‌ها با استقبال بالای مخاطبان رو به رو شوند.

 

ایموجی های جدید شرکت اپل برای افراد با معلولیت جسمی و ذهنی

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
اخبار مرکز توانبخشی حضرت ابوالفضل العباس(ع)