mashiz.ir

کد خبر: ۳۵۹
اعطای معتبر‌ترین نشان کیفیت در زمینه شفافیت، اعتمادسازی و پاسخگویی موسسات خیریه؛

موسسه سمر پس از ارزیابی ممیزان شرکت بازرسی بین‌المللی SGS سوئیس بار دیگر موفق به اخذ گواهینامه NGO BENCHMARKING شد و امروز به‌عنوان تنها دارنده‌ی این گواهینامه در بین موسسات خیریه حوزه سرطان در ایران شناخته شده‌است.

تاریخ انتشار: ۱۲:۳۹ - ۲۹ مرداد ۱۳۹۷
پ

آفرینش برتر-در بین خیریه‌های حوزه سرطان، سمر تنها دارنده گواهینامه SGS در ایران است. موسسه سمر پس از ارزیابی ممیزان شرکت بازرسی بین‌المللی SGS سوئیس بار دیگر موفق به اخذ گواهینامه NGO BENCHMARKING شد و امروز به‌عنوان تنها دارنده این گواهینامه در بین موسسات خیریه حوزه سرطان در ایران شناخته شده‌است.

گواهینامه بین‌المللی SGS، معتبر‌ترین نشان کیفیت در زمینه شفافیت، اعتمادسازی و پاسخگویی موسسات خیریه است. این گواهینامه که بر اساس عملکرد برترین خیریه‌های دنیا طراحی شده است، سازمان‌ها را در ۱۲ بعد شامل چارچوب مدیریتی، هیئت امنا، هیئت مدیره، چارچوب استراتژیک، مدیریت صداقت (کد‌های اخلاقی)، ارتباطات، حمایت‌ها، وجهه عمومی، منابع انسانی، تخصیص و تولید منابع مالی، کنترل‌های مالی و عملیات، و ارائه خدمات در دو بعد برنامه‌ریزی و اجرا، سنجش و ارزیابی نتایج و بهبود مستمر سازمان، متشکلاز ۹۹ سنجهبه‌صورت جداگانه مورد ارزیابی قرار می‌دهد و در صورت رعایت بهترین شیوه‌های کاری در این ابعاد، گواهینامه بین‌المللی اعطا و امتیاز سازمان در این گواهینامه مشخص می‌شود.

دریافت گواهینامه مذکور نشان‌دهنده این است که کمک‌های خیرین به موسسه سمر در مسیر هدف‌گذاری شده یعنی درمان بیماران صرف می‌شود و بیانگر درستی و صحت هزینه‌کرد و شفافیت مالی در سمر است. به عبارتی گواهینامه بین‌المللی SGS اثبات‌کننده مسیر درست یک موسسه خیریه است.

نتیجه این ارزیابی در مورد خیریه سمر، گویای آن است که موسسه دارای بالاترین سطح انطباق با استاندارد‌های بین‌المللی عملکرد سازمان‌های مردم‌نهاد است و بر همین اساس موسسه سمر موفق به اخذ گواهینامه NGO BENCHMARKING شرکت بازرسی بین‌المللی SGS با نمره کل ۸۷ درصد شد. ارائه خدمات جامع کیفی، شفافیت مالی و عملکردی، کارآمدی و پاسخگویی بخشی از ویژگی‌هایی بود که منجر به اخذ گواهینامه شد تا راه ارزش‌های پایدار و خدمت باکیفیت در سمر ادامه داشته باشد.

سمر اولین موسسه خیریه در ایران است که موفق به اخذ گواهینامه استاندارد SGS با ویرایش سوم (بازنگری سال ۲۰۱۷) شده‌است که تا سال ۲۰۲۰ نیز معتبر است. همچنین در بعد کنترل‌های مالی (شفافیت عملکرد مالی) که برای موسسه‌های خیریه، یکی از مهمترین ابعاد است، موفق به کسب نمره ۹۷ درصد شد.

سمر در سال ۱۳۸۶ با هدف حمایت جامع کیفی (روحی، جسمی، رفاهی) از افراد مبتلا به سرطان بالای ۱۴ سال، فعالیت خود را آغاز کرد.

هدف موسسه حمایت از بیمارانی است که توأم با درمان جسمی نیازمندپشتیبانی روحی وروانی هستند. آنچه فرد مبتلا به سرطان در کنار درمان‌های جسمی نیاز دارد، درمان‌ها وحمایت‌های روحی و روانی با کیفیت مناسب است.

برای رسیدن به هدف خدمات جامع کیفی، برنامه‌های متنوعی مانند برگزاری روزانه کلاس‌های گروه‌درمانی، جلسات مشاوره فردی، جلسات خانواده‌درمانی، کلاس‌های مدیریت و کنترل خشم، برگزاری اردو‌های تفریحی، فرهنگی و زیارتی برای بیماران، ورزش‌های تنفسی، مشاوره تغذیه، تامین هزینه‌های معیشتی، سبدغذایی به سلامت‌جویان ارائه می‌شود. همچنین برای افراد سالم برنامه‌هایی در زمینه خود مراقبتی برای پیشگیری از سرطان داریم.

بیماران پس از مراجعه به مرکز «سلامت جو» و در طول دوره درمان «فرزند سمر» هستند. تمام دوره‌های درمانی براساس استاندارد‌های بین‌المللی انجام می‌شود. تا امروز ۵۶۸۴ نفر در موسسه پذیرش شده‌اند.

سمر بار دیگر موفق به دریافت گواهینامه SGS در ایران شد

منبع: ایلنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
اخبار مرکز درمانی حضرت سیدالشهدا(ع) کرمان