mashiz.ir

کد خبر: ۳۶۹

مدیرکل کمیته امداد استان کرمان گفت: این نهاد ۴۰۰ میلیون تومان از ماه گذشته تاکنون در مناطق محروم جنوب و شرق استان کرمان برای خدمات رسانی هزینه کرده است.

تاریخ انتشار: ۰۹:۰۰ - ۰۳ شهريور ۱۳۹۷
پ

آفرینش برتر-یحیی صادقی، مدیرکل کمیته امداد استان کرمان در نشست خبری بابیان اینکه ۹۰ هزار خانوار تحت حمایت کمیته امداد استان کرمان قرار دارند، گفت: ۵۰ درصد این خانوار‌های در مناطق محروم استان کرمان ساکن هستند.

وی به فقر و محرومیت در جنوب و شرق استان کرمان اشاره کرد و افزود: شرایط خاصی در استان کرمان به خصوص در جنوب این استان وجود دارد و برخی مردم در این مناطق در گرمای بالای ۵۵ درجه و بدون امکانات اولیه از جمله آب، برق و راه روستایی مناسب زندگی می‌کنند.

مدیر کل کمیته امداد استان کرمان با اشاره به اینکه این نهاد ۴۰۰ میلیون تومان از ماه گذشته تاکنون در مناطق محروم جنوب و شرق استان کرمان در زمینه خدمات‌رسانی به محرومان هزینه کرده است، اظهار داشت: این خدمات در زمینه‌های مختلف از جمله سبد کالا، سبد غذایی، سبد بهداشتی، پتو، بالش، تانکر آب آشامیدنی، کانکس سرویس بهداشتی و حمام ارائه شده است.

وی تصریح کرد:از مجموع مددجویان ساکن در مناطق محروم، ۳۹هزار و ۷۰۰ نفر در ضریب شش محرومیت، ۴۴ هزار و ۸۷۵ نفر در ضریب ۷ محرومیت، ۱۶ هزار و ۵۲۵ نفر در ضریب ۸ محرومیت و چهار هزار و ۳۰۰ نفر در ضریب ۹ محرومیت قرار دارند.

مدیرکل کمیته امداد استان کرمان تعداد دهستان‌های محروم استان را ۹۰ دهستان عنوان کرد و گفت: ۱۵ دهستان از این تعداد دهستان در مناطق محروم با ضریب محرومیت هشت و ۹ قرار دارند.

وی با اشاره به خدمت‌رسانی ویژه این نهاد طی هفته گذشته و هفته جاری به برخی ساکنان مناطق محروم در جنوب کرمان گفت: روستا‌های محروم بنگرو، سرزه و جهلدر زیر دامنه مارز در بخش چاه داد خدای قلعه گنج ازجمله روستا‌های بازدید شده توسط امداد گران کمیته امداد در هفته گذشته و هفته جاری بوده‌اند که خدمات ویژه‌ای به‌صورت شبانه‌روزی توسط امدادگران کمیته امداد به مردم مناطق محروم این روستا‌ها ارائه شد.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار
پربازدیدها