mashiz.ir

کد خبر: ۳۷۵
گزارش آفرینش برتر از جشنواره جهانی فیلم‌های بشر دوستانه؛

جشنواره جهانی فیلم انسان دوستی جاکارتا هر ساله در نوزدهم اوت جشن گرفته می‌شود. این جشنواره، زنان و مردان سیاستمدار، فیلمساز، هنرمند و کار آفرین را گرد هم می‌آورد و با گرامی داشت روز بشردوستی، که مصادف با حمله تروریستی به مقر سازمان ملل در بغداد در سال ۲۰۰۳ است، بار دیگر اهداف انسان دوستانه را مرور می‌کند.

تاریخ انتشار: ۱۳:۱۵ - ۱۲ شهريور ۱۳۹۷
پ

آفرینش برتر- جشنواره جهانی فیلم انسان دوستی جاکارتا هر ساله در نوزدهم اوت جشن گرفته می‌شود. این جشنواره، زنان و مردان سیاستمدار، فیلمساز، هنرمند و کار آفرین را گرد هم می‌آورد و با گرامی داشت روز بشردوستی، که مصادف با حمله تروریستی به مقر سازمان ملل در بغداد در سال ۲۰۰۳ است، بار دیگر اهداف انسان دوستانه را مرور می‌کند و در ادامه، تولیدات محتوایی در بخش‌های گوناگون داوری و از آن‌ها قدردانی می‌شود.

دیمین دماترا (Damien Dematra) بنیانگذار و مدیر جشنواره جهانی فیلم انسان دوستی، کارگردان، رمان نویس، عکاس بین المللی و نقاش اندونزیایی است. او ۱۰۱ رمان به زبان‌های انگلیسی و اندونزیایی و ۸۱ فیلم سینمایی و ۴۸ فیام کوتاه در زمینه‌های مختلف تهیه کرده است. او آغازگر و هماهنگ کننده جنیش ملی تکثرگرایی و رئیس جنیش ملی نوشتن در اندونزی است. دماترا در حال حاضر دارای ۱۳ رکورد جهانی است که از جمله آن‌ها می‌توان به عنوان سریع‌ترین نویسنده جهان، سریع‌ترین عکاس جهان، سریع‌ترین نقاش جهان و نویسنده قطور‌ترین کتاب در جهان است.

او در سال ۲۰۱۱، جشنواره‌های بین المللی فیلم برای صلح، الهام و برابری را راه اندازی کرد و همچنین به عنوان بنیان گذار و مدیر سفیران بین المللی صلح شناخته می‌شود.

جشنواره جهانی فیلم های بشر دوستانه در جاکارتا

متقاضیان شرکت در این جشنواره بین المللی می‌توانند با فرستادن رزومه خود و یا فیلم‌هایی که ساخته اند به آدرس ایمیل دبیرخانه جشنواره (worldhumanitarianawards@gmail.com) و پس از بررسی هیئت نظارت در این رویداد شرکت کنند، همچنین سه جایزه (طلایی، نقره‌ای و برنز) برای برندگان در نظر گرفته شده است. برخی سازمان‌ها و جشنواره‌هایی که با این رویداد همکاری می‌کنند، شامل جشنواره فیلم بالی، جشنواره فیلم بین المللی آسیا، جشنواره صلح جهانی، جشنواره مستند مبارزه با تبعیض، و شورای جهانی فیلم هستند. در سایت این جشنواره، توضیحاتی در خصوص جوایز و اسپانسر‌های آن که شامل ۱۲ موسسه هستند ارائه شده است.

بخش جوایز شامل موارد زیر می‌شود:
۱. جوایز جهانی بشر دوستان
۲. جوایز حقوق بشر
۳. جوایز قهرمانان اجتماعی
۴. جوایز جهانی زنان
۵. جوایز فرهنگی و بشردوستانه جاکارتا
۶. جوایز صلح جهانی
۷. جوایز جهانی ضد تبعیض
۸. جوایز بشر دوستانه بین المللی جاوا


۱. جوایز جهانی بشر دوستان
جوایز جهانی بشر دوستان، یکی از بخش‌های این جشنواره بزرگ بین المللی فیلم است. این جشنواره با همکاری افراد خلاق و داوطلبان بین المللی، تلاش می‌کند کسانی
که دغدغه ارتقاء کیفیت زندگی بشریت دارند را به رسمیت بشمارد. این افراد می‌توانند با هر ویژگی و از هر کجای جهان باشند، اما ماموریت آن‌ها ارتقاء مسائل بشر دوستانه است. مهمترین برندگان این جایزه در گذشته افرادی مانند جیمی کارتر، جان پاپ دوم و بسیاری از ستارگان هالیوود مانند آلیس کریج، دنیس رودمن، لئوناردو دی کاپریو بوده اند.
برای ارتباط با این گروه، کسانی که خودشان یک قهرمان هستند و یا این افراد را میشناسند و فیلم ساز هستند و توانایی ساخت فیلم و مستند را دارند، می‌توانند با ارسال
رزومه یا اسناد مرتبط به آدرس ایمیل این مجموعه و خواندن دقیق ضوابط، عضو آن شود.


۲. جوایز حقوق بشر
ماموریت این بخش ارتقاء مسائل حقوق بشر است از جمله داشتن حق سلامت، آزادی، محیط تمیز، خوشبختی، عدم تبعیض، آزادی عبادت، حقوق مهاجران، حقوق زنان و مواردی از این قبیل.


۳. جوایز قهرمانان اجتماعی
در این بخش، از فیلمسازان برای ساخت فیلم در خصوص قهرمانان اجتماعی دعوت به عمل می‌آید. جایزه جهانی قهرمانان اجتماعی (WORSHEP)
تحت نظر بزرگی از جشنواره بین المللی فیلم بشر دوستانه است که برای کمک به سازمان ملل متحد برای ترویج روز‌های بین المللی و ایجاد یک دنیای بهتر
تاسیس شده است.


۴. جوایز جهانی زنان (WWA)
این جوایز برای زنان قهرمان و الهام بخش در نظر گرفته شده است. مأموریت WWA برای تبلیغ فیلم‌هایی با حضور زنان است که قلب فروتنانه و در عین حال قاطع
دارند و برای مسائل انسانی و الهام بخشی به دیگران تلاش می‌کنند. شعار این بخش از جشنواره چنین است: " بیایید زندگی واقعی و الهام بخش را شروع کنیم و اجازه دهید فیلم هایتان از طریق این جشنواره (WWA) الهام بخش دیگران در سراسر جهان شود. "


۵. جوایز فرهنگی و بشر دوستانه جاکارتا
جشنواره بین المللی فیلم (JIHCA) نه تنها به فیلمسازان بلکه برای بهبود زندگی بشر نیز خدمت می‌کند. این جشنواره به دنبال فیلم‌های قوی در بخش مستند و
روایی است و به دنبال ساخت فیلم در مورد افرادی با قلب فوق العاده میگردد که علاقه زیادی به کمک به دیگران در نیاز و ناامیدی دارند.


۶. جوایز صلح جهانی
ماموریت این بخش از جشنواره ارتقاء صلح و مسائل انسانی است که مانند دیگر بخش‌ها از افراد خلاق و توانمند در ساخت فیلم برای همکاری در این زمینه دعوت می‌کند.


۷. جوایز جهانی ضد تبعیض
این جایزه با هدف ارتقای تحمل و پذیرش بین افراد با وجود تفاوت‌های مختلف راه اندازی شده است. این بخش در نظر دارد با ایجاد پذیرش، در نهایت به صلح و هماهنگی جهانی منجر شود.
 
 ۸.جوایز بشر دوستانه بین المللی جاوا
این بخش به فیلم هایی با مضامین کمک های بشردوستانه و کمک به قربانیان بلایای طبیعی، گرسنگی، درگیری، نقض حقوق بشر و افراد درشرایط اضطراری می پردازد.

جشنواره جهانی فیلم های بشر دوستانه در جاکارتا

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار
پربازدیدها