mashiz.ir

موسسه خیریه کوثر مشیز با اجرای طرح توسعه و گسترش کارخانه چوب نئوپان و بالابردن ظرفیت آن در منطقه نرماشیر در نظر دارد استفاده از ضایعات نخل را افزایش داده و زمینه اشتغال را برای افراد بیشتری فراهم آورد.

تاریخ انتشار: ۱۱:۱۱ - ۱۰ شهريور ۱۳۹۷
پ

آفرینش برتر-  درخت نخل یک ثروت طبیعی برای مناطق جنوبی کشور محسوب می شود که عدم بهره برداری صحیح و مناسب از این نعمت خدادادی و اکتفای صرف به میوه آن، موجب هدر رفت آن، و در برخی موارد منجر به آسیب رسانی به محیط زیست می شود؛ چراکه نخل داران مجبور به سوزاندن و از بین بردن ضایعات درخت خرما می شوند.

با توجه به ازدیاد نخلستان در شهرهای مناطق جنوبی کشور و حجم زیاد ضایعات این درختان از قبیل تنه و شاخ و برگ، موسسه خیریه کوثر مشیز به عنوان معین اقتصادی شهرستان نرماشیر تصمیم به توسعه کارخانه چوب نئوپان نرماشیر دارد. این موسسه با دستور کار قراردادن طرح توسعه و گسترش این کارخانه و کاربست اهتمام جدی در بالابردن ظرفیت آن در منطقه نرماشیر، در نظر دارد استفاده از ضایعات نخل را افزایش داده و علاوه بر کمک به بهبود محیط زیست این منطقه، زمینه اشتغال را برای افراد بیشتری فراهم آورد.

آغاز عملیات اجرایی طرح توسعه کارخانه چوب نئوپان نرماشیر توسط موسسه خیریه مشیز

با بررسی های انجام شده، موسسه مشیز در نظر دارد وسعت زمین کنونی این کارخانه را از هشت هکتار به ۱۵ هکتار افزایش داده و ظرفیت کارخانه را نیز از ۴۰ هزار تن به ۸۰ هزار تن ارتقا دهد. طبق نظر کارشناسان و بعد از بررسی‌های اولیه، مشخص شد که برای راه اندازی خط تولید ۸۰ هزار تنی کارخانه چوب نئوپان نرماشیر به ۳۲۰ میلیارد ریال بودجه نیاز است که تامین این بودجه، در دستور کار موسسه مشیز قرار گرفته است.
لازم به ذکر است در منطقه جنوب استان کرمان، بیش از هزار و چهارصد تن ضایعات نخل خرما وجود دارد که در حال حاضر فقط ۵۰ درصد این ضایعات به نئوپان تبدیل و مابقی  بدون استفاده تخریب می‌شود.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار
پربازدیدها