mashiz.ir

مدیرکل مدیریت عملکرد، بازررسی و امور حقوقی استانداری کرمان مطرح کرد:

مهندس رضا اشک گفت: خوشبختانه امروز عزم موسسه مشیز بر آبادانی منطقه محروم جنوب استان کرمان است که طرح کشت و صنعت کوثر نیز یکی از اقدامات این موسسه در همین راستاست که نتیجه آن می تواند به نفع مردم محروم منطقه ریگان و نرماشیر و حتی استان کرمان باشد.

تاریخ انتشار: ۱۷:۰۹ - ۱۷ شهريور ۱۳۹۷
پ

آفرینش برتر- جمعی از مدیران و مسئولین موسسه خیریه کوثر مشیز  با مدیر کل مدیریت عملکرد، بازرسی و امور حقوقی استانداری کرمان و جمع دیگری از مدیران کل سازمان ها و ادارات مختلف دیدار و از نزدیک مشکلات پیش روی توسعه و تکمیل طرح کشت و صنعت کوثر در روستای ده رضای شهرستان ریگان در جنوب استان کرمان را مورد بررسی قرار دادند.
مهندس رضا اشک مدیرکل مدیریت عملکرد، بازررسی و امور حقوقی استانداری کرمان در این دیدار، همراهی مسئولین با سرمایه گذاران را عامل لازم و اصلی در موفقیت هر طرح عنوان کرد و گفت: موسسه مشیز زمانی می تواند در این طرح موفق شود که همه دولتمردان در چارچوب قانون و مقررات با آن موسسه همراهی کرده و کمک کنند.
وی ادامه داد: خوشبختانه امروز عزم موسسه مشیز بر آبادانی منطقه محروم جنوب استان کرمان است که طرح کشت و صنعت کوثر نیز یکی از اقدامات این موسسه در همین راستاست که نتیجه آن می تواند به نفع مردم محروم منطقه ریگان و نرماشیر و حتی استان کرمان باشد.
اشک در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به بحران کم آبی در استان کرمان خاطرنشان کرد: موسسه مشیز می تواند با استفاده از تسهیلات دولتی از آبیاری مدرن و تحت فشار در این طرح استفاده کند و امروز با وجود مشکلات و بحران آب، این موضوع در اولویت کار دولتمردان است.
مدیرعامل شرکت کشت و صنعت کوثر نیز در این دیدار اجرای نهایی طرح کشت و صنعت کوثر را علاوه بر آبادانی منطقه ریگان، باعث ایجاد امنیت و اشتغال در منطقه عنوان کرد و گفت: منطقه ده رضای شهرستان ریگان در مرز ایرانشهر وجود دارد که هر اقدام سازنده ای در این منطقه می تواند امنیت  را بالا ببرد.
محمدرضا صادقی نژاد ادامه داد: نگاه موسسه مشیز درآمدزایی شخصی نیست بلکه ما به دنبال محرومیت زدایی از منطقه هستیم و همه درآمد حاصل از این طرح نیز صرف امور خیر و حمایت از نیازمندان در کشور خواهد شد.

عزم موسسه مشیز بر آبادانی منطقه محروم جنوب استان کرمان با اجرای طرح کشت و صنعت کوثر
وی تصریح کرد: موسسه مشیز تاکنون بیش از 40 میلیارد ریال را برای آبادانی منطقه ریگان در قالب طرح کشت و صنعت کوثر هزینه کرده است که هنوز درآمدی از این طرح نداشته است و البته عزم خود را جزم کرده تا هرچه سریعتر این طرح به سوددهی برسد.
صادقی نژاد به تحقیقات دانشگاهی بر روی زمین این منطقه اشاره کرد و گفت: کارشناسانی ازدانشگاه زنجان نیز خاک این منطقه را بررسی کرده اند و طبق نظر کارشناسان، وضعیت این زمین نامساعد است و بهترین کشت در این زمین خرما می باشد و ما به دنبال انجام کارهای صنعتی و دامی در این منطقه هستیم.
معاون مالی و اداری موسسه خیریه کوثر مشیز در ادامه، گزارشی از فعالیت موسسه مشیز در حوزه های اجتماعی، آموزشی و درمانی ارائه کرد و گفت: این موسسه در حال حاضر دارای 19 مرکز شبه خانواده است که فرزندان حامی طلب با مکان هایی همچون خانواده نگهداری می شوند که این روش نگهداری برای اولین بار از موسسه مشیز کلید خورد و امروز به عنوان یک الگوی پذیرفته شده در بهزیستی نیز اجرا می شود.
محمود وفایی مدیر دفتر هلدینگ آفرینش کرمان نیز در این جلسه، طرح کشت و صنعت کوثر را یکی از پروژه های بسیار مهم در منطقه جنوب استان ذکر کرد و گفت: اجرای کامل این طرح می تواند منطقه ریگان را متحول کرده و ضمن ایجاد امنیت بیشتر برای تعداد زیادی از مردم منطقه ایجاد شغل کند.
وی ادامه داد: امروز کارهای زیادی در این منطقه انجام شده و قرار است در دو هزار هکتار زمین، کارهای کشاورزی، دامی و صنعتی زیادی انجام شود که تکمیل نهایی این طرح نیازمند حمایت های همه جانبه مسئولین است و باید مدیران از این طرح پشتیبانی کنند.
وی به وجود 11 حلقه چاه موجود در این زمین اشاره کرد و گفت: از این تعداد، 6 حلقه چاه فعال هستند و چندین هزار نخل خرما در این زمین وجود دارد و چندین نوبت نیز کشت های فصلی در این زمین کاشته شده است.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار
پربازدیدها