mashiz.ir

کد خبر: ۴۵۷
معاون امور اجتماعی سازمان بهزیستی استان کرمان مطرح کرد:

محمود منصوری معاون امور اجتماعی بهزیستی استان کرمان با تقدیر و تشکر از فعالیت‌های خیرخواهانه مشیز در طول ۲۴ سال گذشته گفت: خدمات مشیز در مجموع قابل قبول و خوب است و امروز همه مشیز را می‌شناسند و مورد قبول همگان است.

تاریخ انتشار: ۱۴:۱۱ - ۲۹ آبان ۱۳۹۷
پ
آفرینش برتر- معاون امور اجتماعی سازمان بهزیستی استان کرمان و رئیس اداره بهزیستی شهرستان کرمان و جمعی از کارشناسان بهزیستی با حضور در موسسه خیریه کوثر مشیز با مسئولان این موسسه دیدار و در جریان اقدامات و عملکرد خیریه کوثر مشیز قرار گرفتند.

محمود منصوری معاون امور اجتماعی سازمان بهزیستی استان کرمان در این دیدار با تقدیر و تشکر از فعالیت‌های خیرخواهانه مشیز در طول ۲۴ سال گذشته گفت: خدمات مشیز در مجموع قابل قبول و خوب است و امروز همه مشیز را می‌شناسند و مورد قبول همگان است. وی ادامه داد: امروز شرایط اجتماعی و زمانی در حال تغییر است و این امر نیازمند برنامه ریزی جدید می‌باشد و البته یکی از شاخص‌های سلامت اجتماعی در کل دنیا بحث تعداد فرزندان بی سرپرست و بد سرپرست در کشور می‌باشد.

منصوری از رشد آسیب‌های اجتماعی در کشور خبر داد و افزود: متاسفانه در شرایط فعلی آمار فرزندان آسیب پذیر جامعه در حال افزایش است و امروز کودکان زیادی در شرایط نامناسب اجتماعی به سر می‌برند که وظیفه قانونی و دینی و جزء تعهدات بین المللی ما رسیدگی به امور این کودکان است.
وی نابرابری را یکی از دلایل اصلی بروز این مشکلات در جامعه اعلام کرد و اظهارداشت: همه اقدامات و فعالیت‌های اجتماعی تا زمانی که منجر به کاهش نابرابری اجتماعی نشود همچون مسکن عمل می‌کند و نمی‌تواند دوام داشته باشد.

در این دیدار محمدرضا صادقی نژاد معاون مالی و اداری موسسه خیریه کوثر مشیز نیز ضمن ارائه گزارشی از فعالیت‌های مشیز در حوزه‌های مختلف گفت: تلاش ما کمک به بهزیستی برای کاهش آسیب‌های اجتماعی در کشور است و خود را همیار و در کنار بهزیستی می‌بینیم. وی با اشاره به فعالیت‌های اجتماعی مشیز درحوزه‌های مختلف تصریح کرد: امروز مشیز سرپرست و حامی ۳۰۲ فرزند بدسرپرست و بی سرپرست در استان‌های کرمان، قزوین، سیستان و بلوچستان و بوشهر است که ماهانه بیش از ۲۰ میلیون ریال برای هر فرزند هزینه می‌شود.

صادقی نژاد همچنین از طرح کشوری شدن مشیز و برنامه ریزی برای انجام اقدامات موثر در عرصه بین المللی در آینده نزدیک خبر داد و اظهارداشت: به دنبال توسعه مشیز در همه کشور با محوریت استان کرمان هستیم. وی به ۴ مرکز درمانی و دو مرکز نگهداری معلولین مشیز اشاره و تصریح کرد: علاوه بر این فعالیت ها، به دنبال ایجاد اشتغال برای خانواده‌ها و فرزندان ترخیص شده هستیم، زیرا معتقدیم که اشتغال باعث استقلال مالی و شخصیتی در فرد می‌شود.

معاون مالی و اداری موسسه مشیز از راه اندازی قریب الوقوع بانک اطلاعاتی فرزندان مشیز خبر داد و گفت: در آینده نزدیک، نرم افزار پذیرش و ترخیص فرزندان را خواهیم داشت که همه اطلاعات فرزندان از لحظه ورود به مشیز تا بعد از ترخیص به صورت بانک اطلاعاتی در آن ارائه خواهد شد.
 
متاسفانه آمار فرزندان آسیب پذیر جامعه در حال افزایش است
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: