mashiz.ir

مشاور صدراعظم اتریش درجمع فرزندان مشیز:

دکتر جمال پورصادقیان مدیرعامل شرکت سراگ، مشاور صدراعظم اتریش و مشاور رئیس جمهور مجارستان و هیئت همراه در اولین روز دی ماه از بخش های مختلف موسسه خیریه کوثر مشیز بازدید و از نزدیک در جریان فعالیت های خیرخواهانه این موسسه قرار گرفتند.

تاریخ انتشار: ۱۵:۵۴ - ۰۲ دی ۱۳۹۷
پ

آفرینش برتر ـ دکتر جمال پورصادقیان مدیرعامل شرکت سراگ، مشاور صدراعظم اتریش و مشاور رئیس جمهور مجارستان و هیئت همراه در اولین روز دی ماه از بخش‌های مختلف موسسه خیریه کوثر مشیز بازدید و از نزدیک در جریان فعالیت‌های خیرخواهانه این موسسه قرار گرفتند.
دکتر پورصادقیان در این بازدید که معاون مالی و اداری موسسه خیریه کوثر مشیز و رئیس گروه مشاوران موسسه نیز حضور داشتند از فعالیت‌های انسان دوستانه موسسه مشیز در حوزه‌های مختلف ابراز شگفتی کرد و گفت: از دیدن این همه فعالیت خیرخواهانه به حدی بهت زده هستم که قادر به صحبت کردن نمی‌باشم.
این فعال اقتصادی ایرانی تبار اتریش که پنجمین مرد ثروتمند اتریش نیز می‌باشد در پایان بازدید خود در جمع فرزندان مراکز شبه خانواده مشیز کرمان حاضر و در نشستی صمیمانه با آن‌ها به گفتگو نشست.

از دیدن فعالیت های مشیز بهت زده شدم
وی گفت: باعث افتخار من است که امروز در جمع شما فرزندان مشیز هستم و از دیدن این فعالیت‌ها توسط موسسه مشیز به وجدآمده و بسیار خوشحال هستم.
دکتر پورصادقیان ادامه داد: از شما می‌خواهم که با تلاش و همت خود آینده سازان پر افتخاری برای کشور بزرگمان ایران باشید و از نکته نکته زندگی درس گرفته و خود را برای آینده آماده کنید، زیرا شما نقش مهمی در آینده ایران و سازندگی این کشور دارید.
وی با یادآوری دوران سخت کودکی خود گفت: من فرزند یکی از روستا‌های استان کرمان هستم که در سن ۱۳ سالگی به اتریش رفتم و سخت کار کردم و همه روز‌های عمرم بیشتر از ۵ ساعت نخوابیدم، سخت تلاش کردم تا توانستم به موفقیت برسم.
محمدرضا صادقی نژاد معاون مالی و اداری موسسه خیریه کوثر مشیز نیز در این بازدید با اشاره به فعالیت‌های مشیز در حوزه‌های درمانی، اجتماعی، شبه خانواده و معلولین گفت: امروز موسسه مشیز دارای ۲۰ مرکز شبه خانواده در سراسر کشور است و مسئولیت ۳۱۱ فرزند بی سرپرست و بدسرپرست را برعهده دارد که عمده این فرزندان بد سرپرست هستند.
وی هزینه نگهداری هر فرزند در مراکز شبه خانواده در سال ۹۶ را بیش از ۲۰ میلیون ریال عنوان کرد و افزود: متاسفانه با تورم شدید در سال جاری، این مبلغ افزایش قابل توجهی داشته و این در حالی است که همه هزینه‌های نگهداری و سرپرستی این فرزندان توسط موسسه مشیز پرداخت می‌شود و هیچ پشتوانه دولتی برای این امر وجود ندارد.
صادقی نژاد با اشاره به سیاست توسعه مراکز شبه خانواده مشیز در همه استان‌های کشور اظهارداشت: متاسفانه مشکل اصلی در این راه تامین فضای لازم برای ساخت مراکز شبه خانواده جدید است و در حال حاضر حداقل هزینه برای ساخت هر ساختمان شبه خانواده بیش از ۲۵ میلیارد ریال می‌باشد.
وی همچنین با اشاره به اولویت اشتغال معلولین و فرزندان ترخیص شده مشیز گفت: در آینده نزدیک ساختمان فعلی این مرکز به کارگاه‌های اشتغال زایی تبدیل و فرزندان ترخیص شده و معلولین آموزش دیده در این کارگاه‌ها مشغول بکار خواهند شد.
معاون مالی و اداری موسسه خیریه کوثر مشیز همچنین به فعالیت‌های ورزشی فرزندان مشیز اشاره کرد و گفت: امروز فرزندان مشیز مدال آوران و ورزشکاران بی رقیب در مسابقات ورزشی بالاخص مسابقات ورزشی مهر بهزیستی هستند و موسسه مشیز نیز هرساله جشنواره فرهنگی و ورزشی با حضور همه فرزندان مراکز شبه خانواده از سراسر کشور در کرمان برگزار می‌کند.

از دیدن فعالیت های مشیز بهت زده شدم
وی راه اندازی تنها کلینیک فوق تخصصی دندانپزشکی آرام بخشی و بیهوشی در جنوب شرق کشور و راه اندازی نخستین مرکز ویژه اختلالات دهان، بلع و تغذیه ویژه معلولان در استان کرمان و دومین مرکز در کشور را از جمله افتخارات درمانی مشیز عنوان کرد و گفت: تنها کلینیک سیار دندانپزشکی غیردولتی در استان کرمان متعلق به موسسه مشیز است.
دکتر سلیمانی رئیس گروه مشاوران موسسه خیریه کوثر مشیز نیز در این دیدار با اشاره به موفقیت‌های دکتر پورصادقیان در عرصه‌های جهانی گفت: تلاش و خستگی ناپذیر بودن رمز موفقیت مردان بزرگ در عرصه‌های مختلف است.
وی خطاب به فرزندان مشیز ادامه داد: امروز همه زمینه‌ها برای رشد و ارتقا شما آماده است و شما باید از این فرصت برای رسیدن به موفقیت استفاده کنید و اگر می‌خواهید که به جایگاه‌های والایی در زندگی خود برسید باید سخت تلاش کنید.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
اخبار مرکز توانبخشی حضرت ابوالفضل العباس(ع)