mashiz.ir

کد خبر: ۶۱۶
در راستای فراهم سازی وضعیت مناسب برای تحصیل؛

آموزش و پرورش و سازمان‌های مردم ‌نهاد شیراز نیاز یک هزار نفر از دانش آموزان مناطق سیل زده این شهر را به نوشت افزار تأمین کردند.

تاریخ انتشار: ۱۸:۴۶ - ۳۰ فروردين ۱۳۹۸
پ

وقوع سیل ششم فروردین ۹۸ در شیراز که باعث آب گرفتگی ۸۰۰ واحد مسکونی در محله سعدی شیراز شد، نگرانی‌هایی در زمینه تامین نیاز‌های دانش آموزان این مناطق به نوشت افزار پدید آورد که با تصمیم گیری به موقع مسئولان در آموزش و پرورش و نیز همراهی مردم و سازمان‌های مردم نهاد این مشکل رفع شد.
بنیاد صلح پارس یکی از سازمان‌هایی است که فعالیت خود را بر اساس توانمندسازی اقشار آسیب‌پذیر در محلات آسیب زا تعریف کرده است.
گروه هدف این بنیاد زنان و کودکان هستند و اعضای آن ازطریق آموزش‌های فرهنگی، اجتماعی و بهداشتی در کنار مباحث کارآفرینی به توانمند سازی گروه‌های آسیب پذیر می‌پردازند.
مدیرعامل بنیاد صلح پارس در گفت و گو با ایرنا عنوان کرد: اعضای این بنیاد به محض وقوع سیل در محله سعدی شیراز حاضر شدند و در گام نخست طی همکاری با فرمانداری شیراز زمینه اسکان موقت تعدادی از آسیب دیدگان این واقعه را فراهم کردند.
شکیبا شریف پور افزود: در ادامه، سازمان‌های مردم نهاد طی جلسه‌ای که هفتم فروردین ماه در شهرک سعدی شیراز برگزار شد، این محله را برای پایش و نظارت بر روند خدمات رسانی تقسیم بندی کردند.
وی با بیان اینکه بر اساس این اقدام نیازی به حضور فیزیکی اعضای این بنیاد در محله نبود گفت: با توجه به اینکه همه تلاش‌ها در زمان وقوع سیل بر اساس رفع نیاز‌های اولیه و فوری ساکنان در حال انجام بود، تصمیم گرفتیم گامی فراتر برداریم و نیاز کودکان را برای ورود به مدرسه در یک هفته بعد برطرف کنیم.
شریف پور با اشاره به اینکه تا پایان سال تحصیلی زمان زیادی باقی نمانده است، ابراز کرد: بر اساس مشورت با تعدادی از فرهنگیان فعال در زمینه‌های اجتماعی نیاز این کودکان را در مقطع دبستان تا پایان سال تحصیلی جاری به نوشت افزار تعیین کردیم.
وی ادامه داد: بر این اساس یک هزار بسته نوشت افزار برای کودکان مقطع دبستان مناطق آسیب دیده شیراز شامل دو عدد دفتر ۸۰ برگ، دو مداد مشکی، یک مداد قرمز، یک خودکار، یک جعبه مداد رنگی، خط کش و یک کیف کلاسوری توسط این بنیاد تهیه شد.
مدیرعامل بنیاد صلح پارس عنوان کرد: تعدادی از این اقلام با هماهنگی یکی از کارخانه‌های تولید کننده نوشت افزار در شیراز با تخفیفی شایان توجه در اختیار بنیاد قرار گرفت.
شریف پور اظهار کرد: این بسته‌ها در بین ۴۱۸ دانش آموز مدرسه سعدی یک، ۳۳۶ دانش آموز مدرسه غدیر یک و ۲۳۴ دانش آموز مدرسه دخترانه اقبال پور طی دو روز توزیع شد.
وی با اشاره به تدبیر آموزش و پرورش فارس در تهیه و توزیع اقلام گفت: آموزش و پرورش با نگاهی یکسان به همه دانش آموزان ساکن مناطق آسیب دیده، هم از طریق سمن‌ها و هم از بودجه خود به تساوی نوشت افزار تهیه کرد و این بنیاد نیز سهمی از این اقلام را بر عهده گرفت.
وی افزود: بر اساس اعلام آموزش و پرورش حدود ۵۰۰۰ دانش آموز در این منطقه مشغول به تحصیل اند که از این تعداد ۳۵۰۰ دانش آموز دبستانی هستند که این بنیاد نیاز یک هزار دانش آموزان دبستانی آموزش و پرورش را تامین کرد.
جلوه‌های مهربانی در سیل شیراز رویدادی است که سودای شبانه روزی مردمان این دیار است و نقش سازمان‌های مردم نهاد را در سامان بخشی خدمات و رفع نیاز‌ها نمی‌توان نادیده گرفت.
این سازمان‌ها ثابت کردند بازو‌های یاری رسان دولت و مسئولان در بحران‌ها هستند و اعتماد و سرمایه اجتماعی به مثابه ابزار آن‌ها برای خدمات رسانی بی چشمداشت به شمار می‌رود.

منبع: ایرنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
عکس