mashiz.ir

کد خبر: ۶۹۴
در راستای رفع موانع موجود در مسیر فعالیت خیریه‌های استان؛

جلسه شورای اداری استان کرمان با حضور قائم مقام مدیرعامل موسسه خیریه مشیز تشکیل شد. در این جلسه، گزارشی از فعالیت‌های موسسه مشیز ارائه شد و راهکار‌های این موسسه برای گسترش فعالیت‌های خداپسندانه و رفع مشکلات موجود نیز مطرح شد.

تاریخ انتشار: ۱۳:۲۱ - ۰۷ شهريور ۱۳۹۸
پ

 محمدرضا صادقی نژاد قائم مقام مدیرعامل موسسه خیریه مشیز با حضور در جلسه شورای اداری استان کرمان، گزارشی از فعالیت‌ها و اقدامات انجام شده در این موسسه ارائه کرد.

در این جلسه که استاندار، امام جمعه، مدیران کل و مسئولین استان کرمان حضور داشتند صادقی نژاد از چشم انداز موسسه مشیز برای راه اندازی ۲۰۰ مرکز شبه خانواده در سراسر کشور خبر داد.
 
وی همچنین دریافت نشان زرین مسئولیت اجتماعی کشور در بین ۱۹۰ خیریه را از افتخارات موسسه مشیز دانست و عنوان کرد: امروز مشیز دارای مقام مشاوره‌ای ویژه سازمان ملل متحد نیز می‌باشد.

قائم مقام مدیرعامل موسسه مشیز ادامه داد: مشیز در حدود ربع قرن فعالیت خود ۱۸۲۵ فرزند در معرض آسیب جامعه را نگهداری و آموزش داده و ۳۷۳ معلول جسمی را نیز نگهداری کرده است.

وی، پذیرش بیش از ۸ میلیون بیمار در مراکز درمانی، راه اندازی تنها کلینیک فوق تخصصی آرام بخشی و بیهوشی در جنوب شرق کشور، راه اندازی نخستین مرکز اختلالات دهان، بلع و تغذیه ویژه معلولین در استان را از جمله فعالیت‌های درمانی موسسه ذکر کرد.

صادقی نژاد همچنین از پذیرش ۷۰ درصد از دانش آموزان مجتمع ریحانه در کنکور سراسری خبر داد و گفت: این مجتمع با برخورداری از تجهیزات پیشرفته و بهره گیری از روش‌های نوین تدریس و آموزش توانسته است مسیر جدیدی در نظام آموزشی کشور در پیش بگیرد. 

وی در پایان سخنان خود در پاسخ به سوال استاندار کرمان در خصوص هزینه‌های این موسسه اظهارداشت: موسسه مشیز ماهانه بیش از ۱۰ میلیارد ریال برای نگهداری فرزندان بی سرپرست و بد سرپرست و معلولین هزینه می‌کند.

صادقی نژاد همچنین خواستار حل مشکلات مالیاتی و بیمه‌ای خیریه‌ها شد و ادامه داد: ارائه قوانین مالیاتی خاص برای خیریه‌ها می‌تواند کمکی در ارائه بهتر خدمات موسسات غیردولتی به جامعه هدف خود باشد.

در پایان سخنان صادقی نژاد، دکتر فدایی استاندار کرمان دستور داد در اسرع وقت، جلسه‌ای با مدیران مالیاتی و بیمه‌ای استان و مسئولین سمن‌ها برگزار و برای بررسی و حل مشکلات مالیاتی و بیمه‌ای راهکار‌هایی ارائه شود.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
عکس