mashiz.ir

 

دکتر حسین رضایی دادیار دادسرای دیوان عالی کشور به همراه معاون دادستان زاهدان و جمعی از مسئولین بهزیستی از مرکز شبه خانواده مشیز زاهدان بازدید کردند.

 

دکتر رضایی با اشاره به مشکلات اعتیاد در استان سیستان و بلوچستان گفت: متاسفانه آمار فرزندان بی‌سرپرست این استان به دلیل بحث اعتیاد رو به افزایش است و این امر کمک موسسات و نهادهای غیر دولتی مثل مشیز را می‌طلبد.

وی با تاکید بر نقش مهم و تاثیرگذار موسسات و خیریه‌ها در کاهش آسیب‌های اجتماعی در کشور تصریح کرد: امروز نیازمند کمک‌های شما هستیم تا اجازه ندهیم فرزندان بی‌گناه در نتیجه داشتن والدین غیر موثر آینده خود را از دست بدهند.

 

مریم لکزایی معاون امور اجتماعی بهزیستی استان سیستان و بلوچستان نیز در این دیدار با اشاره به فعالیت‌های مراکز غیردولتی از جمله موسسه مشیز در کاهش آسیب‌های اجتماعی در کشور گفت: خوشبختانه موسسه مشیز تاکنون در این زمینه موفق عمل کرده است.

 

وی همچنین در ادامه به بعضی مشکلات خیریه‌ها و موسسات غیر دولتی از جمله نداشتن مدارک شناسایی همچون شناسنامه برای این فرزندان اشاره و از آنان خواست در این زمینه بهزیستی و مراکز را یاری نمایند.

 

مهناز گلزاری مدیر مرکز شبه خانواده دخترانه مشیز زاهدان نیز در این نشست به بیان مشکلات موسسه در زمینه نگهداری این فرزندان پرداخت و گفت: متاسفانه با وجود همه خدماتی که در این مرکز ارائه می‌دهیم هنوز مکان ما استیجاری است و ما درخواست استفاده از خانه‌های دولتی را برای نگهداری این فرزندان داریم.

 

وی همچنین با اشاره به مشکل هزینه‌های بالای درمانی در فصل زمستان پیشنهاد کرد یک پزشک شیفت در بهزیستی مستقر شود تا بتوان برای فرزندان مراکز از این امکان استفاده کرد.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
عکس