mashiz.ir

کد خبر: ۸۴۲

از زبان قائم مقام مدیرعامل موسسه

تاریخ انتشار: ۲۰:۴۷ - ۰۷ ارديبهشت ۱۳۹۹
پ

چشم انداز و برنامه های موسسه مشیز در سال 99 از زبان قائم مقام مدیرعامل موسسه ( بخش اول )

قائم مقام مدیرعامل موسسه خیریه کوثر مشیز در گفتگوی نوروزی خود با روابط عمومی موسسه ، به برنامه ها و چشم انداز مشیز در سال 99 اشاره کرد و گفت: همه برنامه های این موسسه در سال جدید به گونه ای برنامه ریزی شده است که در نتیجه به کاهش آسیب های اجتماعی و حمایت از نیازمندان ختم شود.

محمدرضا صادقی نژاد ادامه داد: در سال جدید به دنبال ارائه الگویی جدید از مشارکت یک سازمان مردم نهاد در توسعه منابع انسانی در معرض آسیب های اجتماعی به ویژه کودکان بی سرپرست و بد سرپرست در تراز ملی و جهانی هستیم.

وی توسعه مراکز شبه خانواده در سراسر کشور را یکی از برنامه های این موسسه در همین راستا عنوان کرد و افزود: تلاش می کنیم تا در آینده ای نزدیک در همه استان هایی که اعلام نیاز شود مراکز شبه خانواده مشیز دائر کنیم .

این مقام ارشد مشیز، رسیدن به این هدف را نیازمند اعتمادسازی مردمی و حمایت های آنان دانست و گفت: صداقت در کلام و شفافیت در عمل، سرلوحه همه برنامه های مشیز در 27 سال فعالیت این موسسه بوده است که نتیجه آن اعتمادسازی مردمی است و این اعتماد سرمایه مردمی مشیز است.

وی با اشاره به برنامه توسعه مراکز شبه خانواده مشیز به 200 مرکز در آینده تصریح کرد: در سال گذشته 3 مرکز بومهن، شهرری و دماوند در استان تهران به مراکز شبه خانواده مشیز اضافه شد و در سال جدید نیز تلاش خواهیم کرد مراکز شبه خانواده قصر شیرین، همدان، البرز، فارس، خراسان رضوی، هرمزگان و یزد را نیز افتتاح کنیم.

صادقی نژاد راه اندازی مراکز جدید را نیازمند همراهی و کمک خیرین دانست و اظهارداشت: در همین راستا به دنبال گسترش بیشتر دفاتر مشارکت های مردمی مشیز در استان های مختلف در سال 99 هستیم تا بتوانیم با شناسایی خیرین هر استان بتوانیم از کمک های آنها برای گسترش فعالیت های خیرخوانه مشیز استفاده کنیم.

وی تحقق این مهم را نیازمند اطلاع رسانی دقیق ، شفاف و به موقع فعالیت های مشیز عنوان کرد و گفت: خوشبختانه روابط عمومی مشیز تاکنون توانسته است اطلاعاتی جامعی را از طرق مختلف به جامعه ارائه کند و در حال حاضر سایت، کانال تلگرامی، ماهنامه داخلی، پیج اینستاگرامی مشیز فعال است و به دنبال این هستیم که در سال 99 با اخذ مجوز نشریه کشوری مشیز را بر روی گیشه های مطبوعاتی ببریم.

‍ چشم انداز و برنامه های موسسه مشیز در سال 99 ( بخش دوم)

محمدرضا صادقی نژاد قائم مقام مدیرعامل موسسه خیریه کوثر مشیز:

پرهیز از سیاسی کاری و جناح بازی سرلوحه همه فعالیت های مشیز بوده و هیچ گاه از این خط قرمز تخطی نخواهیم کرد.

خوشبختانه با وجود شرایط سخت اقتصاد ی در سال گذشته، مردم کمک های خوبی به مشیز داشتند که این نشان دهنده وجهه قابل قبول این موسسه در بین مردم دارد.

مراکز شبه خانواده شهداد، بوشهر، سیرجان، رفسنجان، محله سلامت و مرکز شبه خانواده و مرکز درمانی قزوین جز برنامه های عمرانی سال جدید است که برای ساخت و تکمیل آنها نیاز به شناسایی خیرین این حوزه است.

یکی از موضوعاتی که در سال جدید مورد توجه است توسعه فعالیت های ورزشی در سطح قهرمانی است که در این راستا برنامه ریزی شده تا با استعدادیابی ورزشی فرزندان خود در مراکز شبه خانواده ، به بحث ورزش قهرمانی فرزندان نیز وارد شویم .

حمایت از کودکان بی سرپرست و بدسرپرست برند و پیشونی مشیز است اما این به این معنا نیست که در دیگر حوزه ها وارد نشویم و ما در سال جدید و در صورت نیاز بهزیستی در دیگر حوزه همچون کاهش طلاق و حمایت از زنان سرپرست خانوار نیز ورود خواهیم کرد و البته اولویت با استان کرمان خواهد بود.

در سال جدید مراکز درمانی مشیز به 8 مرکز درمانی افزایش خواهند یافت .
.
یکی از اقدامات در سال جدید، جوانگرایی و توانمندسازی مدیران بخش های مختلف مشیز است که در این راستا دوره های آموزشی مورد نیاز در سال جدید برنامه ریزی شده است.

در تلاشیم تا با راه اندازی کارگاه های تولیدی در بخش های مختلف برای فرزندان ترخیص شده مشیز ایجاد شغل کرده و آنها را خودکفا کنیم.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
عکس