mashiz.ir

نکاتی برای والدین جهت پرورش فرزندان

تاریخ انتشار: ۱۲:۴۹ - ۲۵ شهريور ۱۳۹۹
پ

چرخه عشق و مراقبت برای کودکان به شیوه هایی اشاره دارد که به پرورش بهتر کودک منجر می‌شود.

 

چرخه عشق و مراقبت برای کودکان
 
 

ارتقاء امنیت عاطفی:

قابل اعتماد بودن یکی از موارد مهم این چرخه است، گفتمان را در حریم خانواده گسترش دهید. طوری رفتار کنید که کودک برای صحبت کردن و ابراز احساسات خود راحت باشد.

 

ایجاد احترام و اعتماد

فرزندان خود را باور کنید، به آنها اجازه استقلال و داشتن حریم خصوصی بدهید. حق آنها برای داشتن دوست، ابراز احساسات، نظرات و انجام فعالیت‌های خود محترم شمارید.

 

فراهم کردن امنیت فیزیکی

برای فرزندان خود محیطی آرام و امن همراه با تغذیه مناسب، پوشاک، سرپناه، آموزش و بهداشت فراهم کنید. به سلامت روحی و روانی و جسمی کودک و همچنین خانواده اهمیت دهید.

 

ارائه مقررات و نظم

قوانین و مقررات متناسب با سن کودک ارائه دهید. برای کودک خود به طور شفاف و روشن از قوانین و محدودیت‌ها و همچنین انتظاراتی که دارید بنیان کنید. تنظیم مقررات ابزار و دلیلی برای تنبیه کودکان نیست، از قوانین به منظور آموزش مهارت‌ها و ساختن ساختارهای اخلاقی در کودک استفاده کنید.

 

از خودتان مراقبت کنید

برای خودتان اوقاتی را در نظر بگیرید و کارهای مورد علاقه خود را انجام دهید. والدینی که از خود مراقبت روحی و جسمی می‌کنند، در مراقبت از فرزند موفق‎تر خواهند بود. با دوستان خود وقت بگذرانید، و به دیگران عشق و محبت بورزید.

 

تشویق و حمایت کردن

کودک را برای انجام فعالیت‌هایی که به آنها علاقه دارند تشویق کنید، در مواقع لازم آنها را تایید کنید، به فرزند خود مهارت‌های زندگی آموزش دهید، به او یاد دهید که چگونه با ارائه دلیل و منطق با شما مخالفت کنند. به کودک اطمینان دهید در صورتی که مرتکب اشتباه شود از او حمایت خواهید کرد.

 

محبت کنید

محبت خود را به شکل کلامی و فیزیکی ابراز کنید. هنگامی که کودک به لحاظ عاطفی یا جسمی آسیب دیده است به او محبت کنید و محبت ورزی را در اولویت قرار دهید.

 

اختصاص دادن وقت

در زندگی کودک خود مشارکت داشته باشید. در فعالیت‌های مدرسه، ورزش، رخدادهای خاص و مهم، روزهای خاص و جشن‌های مورد علاقه او، سهیم شوید و کودک را در برخی فعالیت‌های زندگی خود شریک کنید.

منبع:

Peter.V.L. “Increasing Men's Awareness of the Effects on Children Exposed to Family and Domestic Violence” University of Tasmania.

 

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: