mashiz.ir

انواع مراقبت‌های جایگزین

انواع مراقبت‌های جایگزین

طبق دستورالعمل سازمان ملل مراقبت‌های جایگزین شامل مراقبت های رسمی یا غیر رسمی، موقت یا دائمی برای کودکانی است که بی‌سرپرست هستند با بدلایل مختلفی نمی‌توانند در کنار والدین خود زندگی کنند.
کودکان، فضا و معماری

کودکان، فضا و معماری

اکثر فیلسوفان، جامعه‌شناسان و روان‌شناسان شخصیت کودک را برآیند مجموعه‌ای از عوامل ژنتیکی و محیطی می‌دانند. محیط پیرامون کودکان از ابعاد مختلف قابل بحث و بررسی است که بعد فیزیکی به دلیل تاثیرگذاری مستقیم بر حالات رفتاری و خلقی کودک، یکی از مهم‌ترین ابعاد تلقی می‌شود.
مسئولیت پذیری کودکان

مسئولیت پذیری کودکان

زمانی که به فرزندتان مسئولیت محول می‌کنید، او احساس اهمیت داشتن،  قایل اعتماد بودن و با اراده بودن می‌کند. هر چه اعتماد به نفس کودکان بالاتر باشد، مسئولیتی که متقبل می‌شود بیشتر خواهد بود.
کودک آزاری

کودک آزاری

رشد تکاملی کودکان به عنوان یکی از عوامل موثر و تعیین کننده اجتماعی سلامت و سلامت در بزرگسالی است. زندگی با کیفیت و نیازهای اساسی در دوران کودکی نظیر تغذیه مناسب، مسکن، پوشاک، آموزش و پرورش و بهداشت باعث بروز و ظهور انسان توانمند می شود.
آیا فرزندخواندگی، خودخواهانه و فاجعه‎‌ بار است؟

آیا فرزندخواندگی، خودخواهانه و فاجعه‎‌ بار است؟

کودک بدون پیوند ژنتیک و ابهام ژنتیکی و بدون پدر و مادر، اقوام و بدون روابط خونی، یک کودک داغ دار و عزادار است. این مطالب حاکی از مطالعات مختلف است که رفرنس همه آن‌ها موجود است. انگ این کودکان، نداشتن پدر و مادر و مجهول بودن هویت و ژن و اصالت حیاتی و وجودی آن‌ها است. این افراد به شدت در معرض خطر انوع آسیب‎ها و خودکشی قرار دارند. شاید حتی تصور این موضوع دشوار باشد که اگر خود ما را لحظه‎ای جای این کودکان قرار دهند چه اتفاقی رخ می‎دهد. آن کودک سال‎های متوالی عمرش و با تمام وجود و سلول‎های بدن رنج کشیده است. بر ماست که برای کشف احساسات این کودکان رنج کشیده تلاش کنیم.
۱